Konfrontacje Teatralne na Igrzyskach Wolności

W dniach 9-11 listopada 2018 w Łodzi odbędą się Igrzyska Wolności. Konfrontacje Teatralne / Centrum Kultury weźmie udział w tym wydarzeniu.

Igrzyska Wolności to spotkanie ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. To dyskusja o najważniejszych wyzwaniach przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku. To także interdyscyplinarne wydarzenie, którego zasadniczym celem jest kreowanie twórczej przestrzeni spotkania ludzi kultury, biznesu i życia publicznego różnych branż. Tematem przewodnim edycji IW 2018 będzie „Bitwa o Historię”. Gośćmi Igrzysk będą wybitni światowi historycy, intelektualiści, politycy, komentatorzy, dziennikarze, ludzie kultury i życia publicznego światowego formatu. Na terenie EC1 Łódź – Miasto Kultury pojawi się także zespół Konfrontacji Teatralnych i stanowisko z naszymi publikacjami.

Na stanowisku Konfrontacji dostępne będą wszystkie publikacje przygotowane przez nas w ostatnich latach, powstałe we współpracy z osobowościami w różny sposób związanymi z Festiwalem Konfrontacje Teatralne lub takie, do których myśli i prac nawiązywaliśmy w naszej działalności. Wszystkie nasze publikacje powstały we współpracy z kolektywem kilku.com, a wiele wśród tych wydawnictw otrzymało prestiżowe nagrody rynku wydawniczego, m.in. nagrodę „Dobry Wzór” przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego czy wyróżnienie w kategorii książka roku PTWK 2016. Wydawcą wszystkich książek jest Centrum Kultury w Lublinie.
Zespół Konfrontacji Teatralnych

Na rynku ukazały się i będą dostępne na stoisku:

– nowy przekład „Braci Karamazow” w tłumaczeniu Cezarego Wodzińskigo – książka i płyta DVD z rejestracją telewizyjną spektaklu teatralnego;
– Dragan Klaic „Gra w nowych dekoracjach. Teatr publiczny pomiędzy rynkiem a demokracją”;
– Bojana Kunst „Artysta w pracy. O pokrewieństwach sztuki i kapitalizmu” ;
– „Odzyskiwanie tego, co oczywiste. O instytucji festiwalu” praca zbiorowa pod red. Marty Keil.
– „Próby z Dostojewskim i inne wykłady lubelskie” Cezarego Wodzińskiego pod red. Piotra Augustyniaka i Piotra Pękali;
– najnowsza publikacja, „Nic – nic. Ontologia na marginesach Leśmiana” Janusza Palikota.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Pełny program wydarzeń dostępny jest na stronie organizatora.