Hofesh Shechter Company

Hofesh Shechter Company

19:00 - 28.04.2019 - więcej
Kup bilet

„Grand Finale” to najnowszy spektakl Hofesha Shechtera – brytyjskiego choreografa międzynarodowej sławy.

To ambitna, niezwykle odważna produkcja z udziałem 10 tancerzy oraz grupy muzyków grających na żywo.

„Grand Finale” jest zarazem komiczny, melancholijny i piękny. Opowiada o świecie pełnym sprzeczności, przepełnionym buntowniczą energią i bezlitosnym dowcipem. Wykorzystując żywiołowy charakter przedstawienia, Shechter tworzy wizję upadającego świata, w nowatorski sposób łącząc muzykę na żywo, taniec i teatr.

choreografia, muzyka: Hofesh Shechter; taniec: Hofesh Shechter Company w składzie: Chien-Ming Chang, Frédéric Despierre, Rachel Fallon, Mickael Frappat, Yeji Kim, Kim Kohlmann, Erion Kruja, Merel Lammers, Attila Ronai, Diogo Sousa, Bruno Guillore;
muzyka na żywo: James Adams, Chris Allan, Rebekah Allan, Mehdi Ganjvar, Sabio Janiak, Desmond Neysmith; scenografia, kostiumy: Tom Scutt; oświetlenie: Tom Visser; współpraca przy muzyce: Nell Catchpole, Yaron Engler; premiera: 14 czerwca 2017 r. (La Villette Paris with Théâtre de la Ville); produkcja: Hofesh Shechter Company, na zamówienie Georgia Rosengarten; współprodukcja: Sadler’s Wells, Théâtre de la Ville-Paris / La Villette-Paris, Brighton Dome, Festival
Spektakl zrealizowano na zlecenie: Colours International Dance Festival Stuttgart, Les Théâtres de la Ville de Luxembourg, Romaeuropa Festival, Theatre Royal Plymouth and Marche Teatro / Inteatro Festival; we współpracy z: Danse Danse Montréal, HELLERAU – European Center for the Arts Dresden we współpracy z Dresdner Musikfestspiele, Dansens Hus Oslo, Athens and Epidaurus Festival, HOME Manchester and Scène Nationale d’Albi.
Spektakl wspierany finansowo przez International Music and Arts Foundation

Kompania produkuje wyjątkowe dzieła choreografa Hofesha Shechtera, wciąż przekraczając kolejne granice. Podstawą jej funkcjonowania jest zróżnicowana, międzynarodowa grupa wybitnych tancerzy. Siedziba HSC znajduje się w Wielkiej Brytanii, ale zespół występuje na scenach całego świata. Kompania została założona w 2008 roku. W jej repertuarze znajdują się spektakle: „Uprising” (2006), „Political Mother: The Choreographer’s Cut” (2011), „Sun” (2013), „Barbarians” (2015) oraz „Grand Finale” (2017). Zespół występował na całym świecie – w szczególności w ważnych ośrodkach tanecznych: m.in. Paryżu, Nowym Jorku, Melbourne, Tokio, Tel Awiwie, Seulu, Rio de Janeiro.

Tańczymy, aby poczuć co naprawdę znaczy „żyć” – nie tylko „być żywym”. Swoimi spektaklami staramy się poruszyć nas samych oraz naszą widownię, byśmy wspólnie pozbyli się ograniczeń tkwiących w naszej świadomości.
–  Hofesh Shechter Company

BILETY
kategoria premium – 100 zł
kategoria I – 70 zł
kategoria II – 50 zł
kategoria III – 20 zł

Bilety grupowe:
(min. 10 osób na jeden spektakl, rezerwacja mailowa: taniec@ck.localhost) – 50 zł
Dostępne tylko w kasie Centrum Kultury.

Kasa Centrum Kultury czynna:
pon. – pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
e-mail: kasa@ck.localhost