A gdyby tak na jeden dzień zostać prezydentem Lublina?
Warsztat inspirowany pomysłem prof. Benjamina R. Barbera „ Gdyby burmistrzowie rządzili światem”. Miasta są coraz częściej wybieraną przestrzenią do życia człowieka (dziś w miastach mieszka 70% ludności świata). Potrzebujemy łatwiej dostępnych miejsc pracy i edukacji, a także różnych możliwości udziału w życiu towarzyskim i publicznym. Szybki rozwój miast miast generuje trudności w ich zarządzaniu: związane z komunikacją, zapewnieniem ludziom godnych miejsc do mieszkania, większą przestępczością, wreszcie koniecznością zarządzania odpadami czy zanieczyszczeniem środowiska.
Podczas spotkania poznacie sylwetki najciekawszych gospodarzy miast, którzy postanowili wziąć na warsztat lokalne wyzwania; sprawdzimy jak załagodzić pogłębiające się nierówności i zaproponować rozwiązania na skalę Bogoty czy Lagosu, a także przyjrzymy się temu, jaką władzą i możliwościami dysponują burmistrzowie z bardziej „swojskich” europejskich metropolii, takich jak Berlin czy Gdańsk.
Oczami dzieci zobaczymy wyzwania stojące przed Lublinem, nanosząc je na mapę z podziałem dzielnicowym. W podgrupach zajmiemy się poszczególnymi obszarami, by wspólnie testować i uwspólniać rozwiązania.
prowadzenie: Paulina Garbiec i Paulina Paga (Muzeum Osiedli Mieszkaniowych)
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: arkadiusz@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09