18:00 - 18.12.2020 - Facebook Księgarni Dosłownej - wstęp wolny - więcej

18:00 - 18.12.2020 - wstęp wolny - więcej

Zapraszamy na spotkanie autorskie online z Patrycją Sikorą.

Patrycja Sikora – „Instrukcja dla ludzi nie stąd”
Debiut Patrycji Sikory jest panoramą, notesem z codzienności. Instrukcja dla ludzi nie stąd ma duży potencjał wybuchowy. Poetka demaskuje niekonsekwencje w moralności katolików, którzy rzucają psom kiełbasę z gwoździami, bywa sumieniem czytelnika, który zapomniał o wojnie w Syrii. Dostaje się i reklamie, i newsom, i celebrytom. Autorka pokazuje możliwe strategie oporu, moralne wybory, które wymagają wysiłku i jakiegoś powściągnięcia siebie. Bycie fair jest tu po prostu orką na ugorze.

Patrycja Sikora – urodzona w Wieruszowie w 1989 roku. Finalistka projektu Biura Literackiego Połów 2018. Nominowana do Nagrody Głównej XXIV OKP im. J. Bierezina oraz 7. Konkursu Poetyckiego Fundacji „Duży Format”. Publikowała m.in. w czasopismach „Kontent”, „Dwutygodnik”, „Czas Kultury”, „Helikopter”, „Mały Format”, „Tlen Literacki”, „Fabularie”, „Drobiazgi”, „Strona Czynna”. Mieszka w Poznaniu.

prowadzenie: Rafał Rutkowski

Facebook Księgarni Dosłownej