Przestrzenie Sztuki

12:30 - 30.05.2020 - Kazimierz Dolny - wstęp wolny/zapisy - więcej
Przestrzenie Sztuki

12:30 - 30.05.2020 - wstęp wolny/zapisy - więcej

Intencją warsztatu jest zaproszenie uczestników na półtoragodzinny spacer i zaproponowanie kilku prostych ćwiczeń percepcyjnych.

Obok mojej pierwszej fascynacji sztuką, staję się coraz bardziej uważną obserwatorką procesów zachodzących w przyrodzie, docierając do swojej pierwotnej fascynacji otaczającym mnie światem. Wyrastając ze swojej kognitywnej ułomności dotyczącej percepcji roślin z przyjemnością odkrywam ten nowy wszechświat. To doświadczenie bezustannie wpływa na moją artystyczną praktykę.

Chcę opowiedzieć o swoich dotychczasowych poszukiwaniach i zaproponować proste praktyki ruchowe. Cieszy mnie to, kiedy kontakt z przyrodą budzi u innych ludzi podobne uczucia, że mamy podobne spostrzeżenia lub to, że ktoś nagle dostrzega coś, co przez lata pozostawało dla niego niewidoczne. Chcę aby w płynny, bezstresowy sposób, bez wyciągania nikogo z wygodnego krzesła w teatrze, w granicach na jakie sobie pozwoli stał się aktywnym uczestnikiem mojego warsztatu.

Magda Jędra

prowadzenie: Magda Jędra – tancerka, performerka, choreografka. Współzałożycielka grupy Good Girl Killer. Autorka spektakli m.in. „Europa. Śledztwo”, „Królestwo”, „What’s wrong with happiness”, „Le pas Jaques”, „Lotta i Gula”. Otwarta na działania w różnych przestrzeniach i na współpracę z amatorami różnych sztuk performatywnych. Wynikiem niskiej skłonności do klasyfikowania sztuki są jej performatywne kolaże. Pierwszym założeniem w pracy nad spektaklem jest praca w procesie a najważniejszą motywacją szukanie specyficznej i właściwej jakości ruchu dla zbudowania wyrazistej wypowiedzi. Lubi zdecydowane i niekonwencjonalne rozwiązania. Ostatnia fascynacja to zioła, pąki i pędy. Próbuje rozpoznać to co rośnie dookoła. Uważna konsumentka. Mieszka w Sopocie.

autor zdjęcia: Jakub Wittchen

W spacerze może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

wstęp wolny/zapisy

Zapisy:

studiokzmrz@gmail.com

Kazimierz Dolny

Covid-19

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę

Regulamin udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie
Zobacz regulamin

30-05-2020 - wstęp wolny/zapisy - więcej