09:00 - 13.08.2023 - Rezerwat Dzikich Dzieci - wstęp wolny - więcej

09:00 - 13.08.2023 - wstęp wolny - więcej

Pierwszy w Polsce przygodowy plac zabaw dla dzieci otwiera się ponownie 1 lipca!

Rezerwat Dzikich Dzieci to miejsce niezwykłe, pozwalające dzieciom rozwijać ich talenty w sposób niedyrektywny i samodzielny. W Rezerwacie dzieci same decydują co i jak będą robić. Strażnicy i Strażniczki Zabawy strzegą tego, aby zabawa była samodzielnie wybrana, wewnętrznie motywowana i osobiście kierowana czyli w skrócie – najlepsza.

Idea Rezerwatu czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają Rezerwat, ale to dzieci go kształtują zgodnie z zasadami swobodnej zabawy (tzw. free play). Naszym celem jest wydzielenie otwartej przestrzeni w środku miasta i przystosowanie jej do kreatywnej, nieszablonowej zabawy, nastawionej na rozwój więzi i kompetencji społecznych, kulturowych i manualnych.

Kształtują się więzi i postawy społeczne, rozwijają praktyczne umiejętności, inteligencję emocjonalną i przestrzenną. Rośnie samodzielność dzieci i poczucie własnej wartości.

• Zdjęcie przedstawia grupę trzech małych chłopców, którzy siedzą na drewnianej konstrukcji z kołami. Pojazd ciągnie za linę dorosły mężczyzna. W tle mały chłopiec patrzy się na pojazd.
  • Zdjęcie przedstawia trzech chłopców siedzących na drewnianym pomoście nad stawem. Łowią ryby.
  • Wieczór. Zdjęcie przedstawia grupę dorosłych i dzieci, którzy pieką kiełbaskę nad ogniskiem. Wokół nich znajdują się drewniane konstrukcje i drzewa.
  • Zdjęcie przedstawia dorosłego mężczyznę z brodą w kaszkietówce i małą dziewczynkę w kapeluszu. Dziewczynka po lewej patrzy na mężczyznę, który w tym czasie majsterkuje przy drewnianej konstrukcji
  • Zdjęcie przedstawia plac zieleni w centrum miasta. Na pierwszym planie widać drewniane konstrukcje i oponę leżące na trawie. W głębi placu znajduje się biały namiot.W tle widać budynki miejskie - domy mieszkalne i kościół.

Teren Rezerwatu dzieli się na dwie strefy: strefę ścisłą, gdzie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 15 lat oraz strefę buforową – tu zapraszamy Wszystkich, a szczególnie młodsze dzieci z opiekunami.

Szczegółowe informacje na temat kart rejestracyjnych i wieku dzieci dostępne tutaj.

Pierwsza wizyta dla dzieci od 7 r. ż. wymaga obecności rodzica, by osobiście wypełnić kartę rejestracyjną – w każdym sezonie musi być nowa karta dla dziecka. Nie znajdziesz jej w Internecie. By wejść do strefy ścisłej z narzędziami, dziecko musi mieć ukończone 7 lat!
Pamiętajcie o czapce na głowę, butach z zakrytymi palcami, zapasie wody, jedzenia i dobrego humoru!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Nie przyjmujemy zapisów na wejścia. Liczy się kolejność przyjścia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Rezerwat Dzikich Dzieci bierze w tym roku udział w akcji Lato w Mieście 2023.

Rezerwat Dzikich Dzieci otwarty:

od wtorku do niedzieli I tura – 9:00 – 12:00
12:00 – 13:00 przerwa techniczna II tura – 13:00 – 16:00