Przestrzenie Sztuki

10:00 - 18.07.2021 - 10-20 zł / zapisy - więcej
Przestrzenie Sztuki

10:00 - 18.07.2021 - 10-20 zł / zapisy - więcej

Zapraszamy na warsztaty z tancerzami Polskiego Teatru Tańca: Kacprem Bożekiem i Patrykiem Jarczokiem.

Harmonogram warsztatów:

GRUPA A / dla tancerzy średnio-zaawansowanych / Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
18.07, godz. 10:00-11.30 – Kacper Bożek
18.07, godz. 11:45-13.15 – Patryk Jarczok

GRUPA B / dla tancerzy początkujących / Sala prób numer 4
18.07, godz. 14:00-15:30 – Kacper Bożek

Kacper Bożek to absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec o specjalności tancerz-choreograf. W 2017 r. otrzymał stypendium artystyczne od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Był tancerzem Teatru V6 w Łodzi, instruktorem tańca współczesnego w szkole tańca Urban Dance Zone oraz uczestnikiem 8. oraz 9. edycji programu „You Can Dance”. Brał udział w wielu niezależnych projektach tanecznych i choreograficznych w całej Polsce. Szkolił się m.in. u Minka-Marie Heiß, Chiary Fulgentini, Davida Zambrano, Antona Lachky, Kristiny i Sade`a Alleyne, Francisco Cordovy, Laury Aris. Nadal czynnie bierze udział w wielu programach warsztatowych organizowanych w całej Europie.

O warsztacie: taniec współczesny / improwizacja

Celem zajęć jest odnalezienie nowych parametrów w swoim ciele, wzmocnienie mięśni aktywowanych podczas tańca oraz poszerzenie słownika ruchowego z zakresu tej techniki.
Prowadzone warsztaty będą wzbogacone o elementy z techniki floorwork, akrobatyki, oraz będą zawierały w sobie improwizację ruchową, która poprowadzi uczestników do finalnego rozwoju w ciele nowych rozwiązań ruchowych.

Patryk Jarczok jest dyplomowanym tancerzem i pedagogiem. Absolwent kierunku taniec WSUS w Poznaniu oraz Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität Linz w Austrii. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na wydziale tańca. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 stażysta w Staatstheater Kassel – Johannes Wieland Company. Obecnie tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Współpracował między innymi z takimi artystami jak Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov & Laja Field oraz Maciejem Kuźmińskim.

O warsztatach pod hasłem „znajdź w sobie PRZESTRZEŃ”: taniec współczesny / floorwork / improwizacja

Punktem wyjścia do działania jest ciało i jego przestrzeń – zarówno wnętrze jak i peryferie. Eksplorując język poruszania się, zanurzymy się w głąb układu nerwowego, pobudzimy powięzi oraz zniwelujemy miejsca będące barierą w swobodnym przepływie energii i ruchu. Podczas zajęć poszukamy niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele. Lekcja tańca współczesnego zawierać będzie również prace z podłogą, wykorzystamy tą płaszczyznę jako partnera oraz podstawy do rozwijania funkcjonalności ruchu. Kolejny temat to improwizacja, oznacza to proces podejmowania decyzji, śledzenie ruchu pozwoli nam dokonać wyborów kompozycyjnych w czasie rzeczywistym, oprócz tego skupimy się na odkrywaniu różnorodnych jakości ruchowych jakie posiada nasze ciało. Stawiając siebie w niekomfortowych sytuacjach ruchowych, dowiemy się jak z łatwością możemy przygotować się na nieoczekiwany przepływ informacji. Wyjdziemy ze strefy komfortu, czy też z dobrze nam znanego stylu poruszania się, dodatkowo obudzimy pokłady zwierzęcej energii, która drzemie w naszym ciele.

10-20 zł / zapisy

zapisy:

za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt udziału:
– w grupie dla tancerzy średnio zaawansowanych – 20 zł