Lubliner Festival

22:00 - 07.08.2021 - Wirydarz - wstęp wolny - więcej
Lubliner Festival

22:00 - 07.08.2021 - wstęp wolny - więcej

Zapraszamy na potańcówkę przy bałkańsko-żydowskich rytmach! To pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników tańca.

„Radość jest zdolnością człowieka do ciągłego odradzania się” – jak mówi stara chasydzka mądrość. Lubliner Festival doskonale oddaje charakter polskiej i żydowskiej biesiady i zabawy, poprzez które to realizowana jest idea bliska jednemu z najważniejszych założeń chasydyzmu – taniec, śpiew, radość i pogoda ducha przybliżają nas do wszystkich najważniejszych wartości. A czy może być coś bardziej radosnego niż taniec w rozgwieżdżoną letnią noc? Na taneczny wieczór warto zabrać wygodne buty i dużo energii, bo będziemy się bawić do białego rana przy muzyce BUM BUM ORKeSTAR – polskiej formacji założonej w 2014 r. Założony w 2014 roku polski zespół muzyczny. Wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki. Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką jaką i w jaki sposób wykonują. Bombowa – bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali. BUM BUM ORKeSTAR to zespół, w którym grają sami soliści, tworząc przy tym „harmonię doskonałą”. Są laureatami najważniejszych festiwali folkowych w Polsce takich jak festiwal polskiego radia „Nowa Tradycja”, „Mikołajki Folkowe”, „Dragon Folk Fest”. Reprezentowali też kraj za granicą, m.in. na największym festiwalu Trąbki Guča’2018, w Serbii.

BUM BUM ORKeSTAR tworzą:
Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon