Lubliner Festival

17:00 - 08.08.2021 - Sala Widowiskowa - wstęp wolny - więcej
Lubliner Festival

17:00 - 08.08.2021 - wstęp wolny - więcej

Koncert poświęcony Pamięci Dzieci Holokaustu w wykonaniu Grupy BENE oraz aktorów Teatru Żydowskiego: Moniki Chrząstowskiej, Ewy Dąbrowskiej i Henryka Rajfera.

Inspiracją i osią narracyjną przygotowanego specjalnie dla publiczności Lubliner Festival są wiersze i życie 14-letniego poety z getta łódzkiego Abramka Koplowicza, którego marzenia zakończyły się w Auschwitz-Birkenau. W koncercie zespołu BENE ze słowem wiążącym wystąpi reżyser widowiska Ireneusz Dobrowolski.
Zeszyt z wierszami młodego poety został znaleziony po wojnie przez jego ojca. Na stronach notatnika Abramek zapisywał nie tylko wiersze ale i teksty oraz krótkie obrazki satyryczne, dokumentując codzienność getta i własne przeżycia. W sierpniu 1944 został wraz z matką wywieziony do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
Polska Grupa Artystyczna BENE ma w swoim dorobku wiele znaczących sukcesów, jak zdobycie Grand Prix Sindaco di Benevento na południu Włoch czy koncert w wiedeńskiej Staatsoper wraz z żoną Jana Kiepury – Martą Eghert, transmitowany na żywo przez austriacka telewizję ORF. Artyści uczestniczyli wielokrotnie w organizowanych przez polską dyplomację Dniach Kultury Polskiej w różnych krajach Europy, a XXI wiek powitali w USA, wzbudzając entuzjazm środowisk wywodzących swe korzenie z Europy.
Solista zespołu „BENE”, Krzysztof ..to śpiewak obdarzony ciepłym, lirycznym głosem tenorowym o pięknej i niepowtarzalnej barwie. Akompaniuje małżonka Beata grając na flecie, dzwonkach lub keyboardzie. W Polsce zespół koncertuje na najbardziej liczących się scenach koncertowych, takich jak Filharmonia Narodowa czy Teatr Wielki, ale również w mniejszych miastach i miasteczkach na terenie całej Polski, gdzie zyskuje wielkie uznanie publiczności. Za reżyserią widowiska stoi Ireneusz Dobrowolski, reżyser i scenarzysta, znany z takich produkcji jak „Portrecista”, czy bijący rekordy oglądalności na platformie Netflix film dokumentalny „Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego”.

Polska Grupa Artystyczna Bene ma w swoim dorobku wiele znaczących sukcesów, jak zdobycie Grand Prix Sindaco di Benevento na południu Włoch czy koncert w wiedeńskiej Staatsoper wraz z żoną Jana Kiepury – Martą Eghert, transmitowany na żywo przez austriacka telewizję ORF. Artyści uczestniczyli wielokrotnie w organizowanych przez polską dyplomację Dniach Kultury Polskiej w różnych krajach Europy, a XXI wiek powitali w USA, wzbudzając entuzjazm środowisk wywodzących swe korzenie z Europy.
Solista zespołu – Krzysztof Tułecki to śpiewak obdarzony ciepłym, lirycznym głosem tenorowym o pięknej i niepowtarzalnej barwie. Akompaniuje małżonka Beata grając na flecie, dzwonkach lub keyboardzie. W Polsce zespół koncertuje na najbardziej liczących się scenach koncertowych, takich jak Filharmonia Narodowa czy Teatr Wielki, ale również w mniejszych miastach i miasteczkach na teranie całej Polski, gdzie zyskuje wielkie uznanie publiczności. W koncercie wystąpią aktorzy Teatru Żydowskiego: Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Henryk Rajfer; akompaniament: Teresa Wrońska; narracja i reżyseria: Irek Dobrowolski

Sala Widowiskowa

08-08-2021 - wstęp wolny - więcej