19:00 - 26.09.2021 - Piwnice CK - 20/30 zł - więcej

19:00 - 26.09.2021 - 20/30 zł - więcej
Kup bilet

SIKSA to artystyczny nielot ze spalonego lasu. Wasza stara przyjaciółka sztuka. Nie jest niczym innym jak zwykłą odmianą zwierząt i niczym innym nie jest jak drżącą odmianą ludzi. Gnębiona wieczną kuleczką niepokoju, ociera łzę przydymioną tapczanim powietrzem i wyrusza wciąż na nowo w podróże Cudowne i pożyteczne. Instynkt prowadzi ją przez ulice, a wyboiste języki sprawiły, że poznała zaprawdę smak. A wy i tak nie dowierzacie własnym oczom-węgielkom… Wtem! SIKSA cała kłębi się już w dymie! SIKSA zasypia na chwilę, a uśpić SIKSĘ – każdy z nas wie – jest nie lada wyczynem. Spała 7 lat i ani jednej nocy. Więc nie żegnaj się z nią – jeszcze Ci się przyda.

„Cudowne i pożyteczne” to najnowsze przedsięwzięcie duetu SIKSA w formie teatralnego spektaklu-koncertu. Muzycy z Gniezna nie dają się zaszufladkować i od początku budzą kontrowersje. W ich twórczości surowe, minimalistyczne brzmienia zostały połączone z punkową energią, happeningiem i poetyckim slamem. W swoich tekstach walczy ze stereotypami, również tymi panującymi na punkowej scenie. Nowy materiał był prezentowany m.in. w Nowym Teatrze w Warszawie, Soundrive Festival.

skład:
Alex Freiheit – wokal