Polska Sieć Tańca

Polska Sieć Tańca

19:00 - 08.10.2021 - 15/25 zł - więcej
Kup bilet

Wyrażą uczucia za pomocą ruchu i muzyki. Spektakle Teatru Tańca Zawirowania będą podróżą w głąb ludzkich emocji.

Teatr Tańca ZAWIROWANIA — „Real Love”
„Real Love” to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie jakim darzy matka swoje dziecko. Jak czuje się kobieta będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć, to dwa wątki, które pojawiają się ustawicznie w spektaklu „Real Love” i oddziaływają na siebie w każdej chwili. Bycie matką i bycie blisko śmierci. „Real Love” to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki…

choreografia: Daniel Abreu; obsada: Ilona Gumowska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek; reżyseria świateł: Witold Kaczkowski; obsługa techniczna: Piotr Asser; kierownika prób: Karolina Kroczak; premiera: 24 czerwca 2018; produkcja: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania

UWAGA: Spektakl zawiera elementy nagości

Zdjęcie. Zbliżenie na trzy półnagie tancerki. Obejmują się.

Z przyczyn niezależnych od organizatora, spektakl Aleksandry Krajewskiej — „Lullaby for the Restless” nie odbędzie się. Za niedogodności przepraszamy.

Aleksandra Krajewska — „Lullaby for the Restless”
„Lullaby for the Restless” to podróż wątpiącego umysłu, myśli zakłócającej spokój. Tutaj, pomiędzy snem a rzeczywistością, czas płynie inaczej. Brutalna fizyczność spotyka się tu z delikatnością oddając emocje, konflikty, wątpliwości oczekiwania i marzenia które okupują przestrzeń z tyłu głowy.

choreografia, taniec: Aleksandra Krajewska; mentorzy: Alleyne Dance: Kristina and Sadé Alleyne
muzyka: 'Ambush’ by Tomi Balogh, 'Attack/Transition’ by alva noto + Ryuichi Sakamoto + with Ensemble Modern 'Du bist nicht einer von uns (2014)’ by Hassan

Zdjęcie. Na ciemnej scenie siedzi tancerka w czarnym kostiumie. Ma rozwiane włosy. Jest bosa.

Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie PST 2020 tworzy 15 Partnerów prezentujących 14 spektakli tanecznych, z udziałem niemal 100 artystów. Do końca 2020 roku odbędzie się prawie 80 pokazów w całym kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca.

15/25 zł

Sala Widowiskowa