26. Konfrontacje Teatralne/Festiwal/Muzyka

Klub Festiwalowy Konfrontacji

Konfrontacje Teatralne to nie tylko teatr, ale i szereg imprez towarzyszących. W tym roku postanowiliśmy powrócić do idei Klubu Festiwalowego.

Specjalnie zaaranżowane Piwnice Centrum Kultury zamienią się w salę koncertową i miejsce spotkań z wyjątkowymi gośćmi tegorocznej edycji. Muzycznie w tym roku postawiliśmy jazz i elektronikę. Zapraszamy na koncerty zespołów, jednoosobowe występy w formule live-act oraz kilka wieczorów wypełnionych klubowymi DJ-setami. Wśród wykonawców zobaczymy między innymi Siksę — bezkompromisowy, punkowy dwuosobowy skład, który ostatnio za sprawą Komuny Warszawa zaistniał także w świecie teatru. Posłuchamy występu zespołu Brutah, za który jest odpowiedzialny m.in. pochodzący z Lublina świetny saksofonista — Tadeusz Cieślak. Odwiedzi nas także trójmiejski kwartet Lonker See, który będzie promował swój najnowszy album — Time Out.

Nie zabraknie też mocnej selekcji Ende Neu — zaprezentują się artystki prezentujące różne podejście do muzyki elektronicznej. W drugim dniu festiwalu wystąpi Włoszka Isabella Forciniti, która w ostatnich latach prężnie działa na wiedeńskiej scenie elektronicznej muzyki eksperymentalnej. Swój live act zaprezentuje także Charlie — urodzona w Berlinie, zamieszkała w Krakowie DJ-ka, kompozytorka oraz producentka. Kolejnym występem będzie „live” Antoniny Nowackiej — jednej z najbardziej oryginalnych artystek wokalnych młodego pokolenia w Polsce. Na zakończenie festiwalu, ze swoim DJ set’em wystąpi gwiazda kijowskiej sceny klubowej — Daria Kolosova. Tego samego wieczoru zaprezentuje się również Daisy Cutter — warszawska DJ-ka, z wykształcenia klasyczna pianistka, historyczka sztuki, kuratorka wystaw.

PROGRAM:

24.09 / piątek
godz. 20:00 Ende Neu na Konfrontacjach: Isabella Forciniti (Live) / wstęp wolny

26.09 / niedziela
godz. 19:00 Siksa „Cudowne i pożyteczne” (koncert) – 70 min / 20/30 zł

1.10 / piątek
godz. 21:00 Brutah (Koncert)

2.10 / sobota
godz. 22:00 Ende Neu na Konfrontacjach: Charlie (Live), toutestmagnifique (DJ-set)

08.10 / piątek
godz. 22:00 Planetarium (DJ-set)

09.10 / sobota
godz. 21:00 Ende Neu na Konfrontacjach: Antonina Nowacka (Live)

15.10 / piątek
godz. 22:00 Ende Neu na Konfrontacjach: Daria Kolosova (DJ-set) / Daisy Cutter (DJ-set) / Kosma (DJ-set) – ODWOŁANE

16.10 / sobota
godz. 21:00 Lonker See (Koncert)

Więcej informacji o festiwalu znajdziesz tutaj.

Sponsorem Klubu Festiwalowego i 26. edycji Festiwalu Konfrontacje Teatralne jest Browar Tenczynek.