Konfrontacje

20:00 - 24.09.2021 - Piwnice CK - wstęp wolny - więcej
Konfrontacje

20:00 - 24.09.2021 - wstęp wolny - więcej

Isabella Forciniti to włoska artystka dźwięku, od kilku lat prężnie działająca na wiedeńskiej scenie elektronicznej muzyki eksperymentalnej.

Absolwentka wydziału muzyki komputerowej i mediów elektronicznych (ELAK) wiedeńskiego Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych. W swoich pracach posługuje się przede wszystkim syntezą modularną manewrując pomiędzy badaniem substancjalnego aspektu dźwięku a bogatą tradycją elektronicznej muzyki improwizowanej. Podczas niezwykle intensywnych występów na żywo, Isabella eksploruje rozmaite „stany dźwięku” i jego relację z otoczeniem.

Obecnie studiuje muzykę komputerową i kompozycję na Anton Bruckner Private University i Postdigital Lutherie na University of Art and Design Linz (AT), koncentrując się na „digital music performance” oraz muzyce improwizowanej. Pracuje także nad kompozycją badającą możliwości brzmieniowe kultowego syntezatora modułowego Buchla 100, którego właścicielem jest Ernst Krenek.
Isabella Forciniti tworzyła prace dla austriackiego radia Ö1, na przykład do programu artystycznego Kunstradio i Radiokolleg. Isabella Forciniti zdobyła również doświadczenie pracy z filmem podczas pracy nad „Arnulf Rainer” Petera Kubelka. Isabella Forciniti Współpracowała z wieloma artystami, takimi jak: Patrick Pulsinger, Burkhard Stangl, Katharina Klement, Antye Greie-Ripatti, Joni Void, Ryoko Akama. Forciniti była zapraszana na różne festiwale muzyczne, takie jak Wien Modern (AT), Time in Music (FI), Ars Electronica (AT), Elevate Festival (AT), NEXT Advanced Music Festival (SK) and Darmstädter Ferienkurse (GER)

Pełny program Klubu Festiwalowego Konfrontacji znajdziesz tutaj.
Sponsorem Klubu Festiwalowego i 26. edycji Festiwalu Konfrontacje Teatralne jest Browar Tenczynek.

Piwnice CK

Zespół Konfrontacji Teatralnych