25. MSTT: Ginevra Panzetti / Enrico Ticconi

25. MSTT: Ginevra Panzetti / Enrico Ticconi

19:00 - 15.11.2021 - 15/25 zł - więcej
Kup bilet

Harleking to demon o wielu tożsamościach. Ekspresja jego ciała przypomina Harlequina z Commedia dell’Arte, przebiegłego sługę, którego porusza nienasycony głód.

Sposób porozumiewania się Harlekinga jest specyficzny, wręcz hipnotyzujący. Przekazywane przez niego treści, często skrajne i sprzeczne, łączą się ze sobą, tworząc płynny, metamorficzny system, w którym wszystko może się zdarzyć, a jednocześnie wszystko jest rozmyte. Przypomina to groteski, starożytne dekoracje ścienne, na których monstrualne postacie wyłaniają się i mieszają z eleganckimi, ornamentalnymi wolutami. Figury, które, choć mogą rozbawić, nie wywołują radości. W 2019 roku „Harleking” został wyróżniony przez europejską platformę tańca Aerowaves oraz New Italian Dance (NID) Platform. W 2020 roku artyści zostali zaproszeni z tym spektaklem do Tanzplattform Deutschland w Monachium.

Sukces tego spektaklu opartego na „petit rien” – szkicu z przeszłości, w stylu dzisiejszej obsady – bazuje nie tylko na jakości ruchu wykonawców, ale także na ich poczuciu rytmu. Powtarzanie gestów nie jest męczące, ale zadziwia, bawi, pobudza naszą ciekawość.
Nicolas Villodre (DANSER canal historique), 2018

koncepcja i wykonanie: Ginevra Panzetti, Enrico Ticconi; projekt dźwięku: Demetrio Castellucci; projekt oświetlenia: Annegret Schalke; reżyseria techniczna: Paolo Tizianel; kostiumy: Ginevra Panzetti, Enrico Ticconi

15/25 zł

Sala Widowiskowa