Lubelski Festiwal Filmowy

11:00 - 27.11.2021 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Lubelski Festiwal Filmowy

11:00 - 27.11.2021 - wstęp wolny - więcej

Konkurs filmów dla dzieci powyżej 7 roku życia. Biorą w nim udział produkcje aktorskie i animowane wykonane różnymi technikami, które podchodzą do młodego widza poważnie, będąc jednocześnie świetną rozrywką.

Tuż po projekcji zapraszamy na warsztaty, które będą świetną inspiracją do odkrywania nowych sposobów rodzinnego spędzania czasu. Zajęcia poprowadzi Justyna Czarnota.

Sonia kocha, Sonia nie kocha
reż. Natalia Beliaeva; Słowacja; 2020; 15 min; 7+

Zbliżają się urodziny Ewy i Emy. Dziewczynki wybierają prezenty, ale nie dla siebie, tylko dla wymarzonej lalki Sonii, która czeka na nie w sklepie. Polska premiera.

Opowiastka
reż. Sylvain Cuvillier, Chloé Bourdic, Théophile Coursimault, Noémie Halberstam, Maÿlis Mosny, Zijing Ye; Francja;
2020; 8 min; 7+

Przywiązany do ulicznej latarni pies spotyka młodego pasjonata podróży w kosmos i rowerzystkę, która próbuje pobić swój najlepszy wynik.
Film nominowany do nagrody Annie.

Wilk na opak
reż. Ira Elshansky; Rosja; 2020; 11 min; 7+

Czerwony kapturek i babcia, trzy małe świnki oraz siedem koziołków mieszkają w zaczarowanym lesie. Pewnego dnia ich spokój zakłóca odwieczny wróg – wilk. Ale tym razem wydaje się inny…

Mamo, leje deszcz
reż. Hugo de Faucompret; Francja; 2021; 30 min; 7+

Jane tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zostaje wysłana do babci. Wieś, gdzie trafia Jane, okazuje się pełna niespodzianek, zwłaszcza od momentu, w którym dziewczynka poznaje tajemniczego mieszkańca lasu… Film nagrodzony m.in. na MFFA w Annecy.

Justyna Czarnota – pedagożka teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

filmy w wersji z polską lektorką

Kino CK

Kinoteatr Projekt