Michał Jacaszek / Tomasz Budzyński: Legenda

18:00 - 09.06.2022 - Sala Widowiskowa - bezpłatne wejściówki dostępne od 30.05 - więcej

18:00 - 09.06.2022 - bezpłatne wejściówki dostępne od 30.05 - więcej

Podczas koncertu przekonamy się, co wyszło z elektroniczno-industrialnego przetworzenia klasyków zespołu Armia.

W 1991 roku ukazała się jedna z najbardziej tajemniczych i przejmujących płyt polskiego post-punka – „Legenda” zespołu Armia. Album do dziś pozostaje dziełem oryginalnym i zapierającym dech w piersiach. Po przeszło ćwierćwieczu na pomysł reinterpretacji utworów z tej niezwykłej płyty wpadł jeden z najciekawszych polskich twórców „modern classical” i tzw. nowej elektroniki – Michał Jacaszek. Swoim zamysłem podzielił się z liderem Armii, Tomaszem Budzyńskim. Efektem ich współpracy jest reinterpretacja „Legendy”.

Podczas koncertu przekonamy się, co wyszło z elektroniczno-industrialnego przetworzenia klasyków takich jak „Gdzie ja, tam będziesz ty”, „Legenda” czy „Opowieść zimowa”. W festiwalowym wykonaniu muzykom towarzyszyć będą: Kuba Świątek grający na instrumentach perkusyjnych oraz klarnecista –Jerzy Mazzol.

bezpłatne wejściówki dostępne od 30.05

Sala Widowiskowa