Festiwal Bliski Wschód

Festiwal Bliski Wschód

19:30 - 20.06.2022 - 25/35 zł - więcej
Kup bilet

Tragiczna historia niemożności zakorzenienia się w obcym świecie wg poematu Maryji Martysievič.

Poemat powstał w 2018 roku i opowiada o emigrantce oraz trudach życia w obcym kraju. Jest to historia w listach o Sarmatach i ich kraju, który do złudzenia przypomina Polskę. Bohaterka musi przetrwać na wygnaniu w obcym kraju. Zakochuje się w Sarmacie, ale zostaje odrzucona przez społeczeństwo. Soundrama „Sarmatia” to muzyczny monodram, który łączy białoruski folklor z hip-hopem.

• Kobieta w futurystycznym stroju stoi przed mikrofonem z uniesionymi ramionami. Jej twarz jest skierowana ku górze. Sylwetka kobiety jest mocno zniekształcona przed ubiór. W tle wyświetlane są setki identycznych twarzy.
  • Młoda kobieta z ciemnymi włosami w czarnym golfie. Jej ciało jest obrócone w prawą stronę, a twarz skierowana do kamery. Ma lekko rozchylone wargi. Szaro-niebieskie światło wyświetlane przez projektor pada na sylwetkę kobiety.
  • Młoda kobieta z uniesionym podbródkiem spogląda przed siebie. Ma na sobie futurystyczny ubiór i makijaż. Czarne tło z wyświetlanymi napisami w języku angielskim.
  • Postać kobiety oświetlona na niebiesko. Jej twarz jest zwrócona ku górze, jej wargi są rozchylone. W tle czarny ekran i wyświetlane białe napisy w języku angielskim.

tekst: Maryja Martysievič; reżyseria, muzyka i wykonanie: Palina Dabravoĺskaja; przekład na język polski: Bohdan Zadura

25/35 zł

Sala Widowiskowa