Lublin Jazz Festiwal

Lublin Jazz Festiwal

19:00 - 16.07.2022 - 30/40 zł - więcej

KUP KARNET CAŁODNIOWY: 80/100 ZŁ
KARNET NA CAŁY FESTIWAL W CENIE 250/320 ZŁ DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W KASIE CENTRUM KULTURY.

Wybuchowa mieszanka osobowości doświadczonych i okrzepłych na międzynarodowych scenach w szeregach takich zespołów jak: Robotobibok, Jazz Band Młynarski – Masecki, 100nka, Abradab, Kaliber 44 czy Ziemia Planeta Ludzi.

Muzyka Moon Hoax to przestrzeń, w której liryczna narracja przeplata się z elementami free jazzu, a elektroniczne brzmienia przenoszą nas w nowy wymiar. Jazzowa tradycja przenika się tam z dzikością post-rocka, a wszystko zaklęte jest w zorganizowanych, prawie architektonicznych strukturach dźwiękowych. Jeśli zastanawialiście się, jak mogłoby zabrzmieć połączenie Soft Machine z muzyką Komedy i tria Medeski, Martin & Wood to powinniście posłuchać formacji Moon Hoax. Zespół powstał w 2013 roku, kiedy to ukazał się debiutancki album pod tytułem „Moon Hoax”. Nazwa nawiązuje do opinii, że lądowania na księżycu nie było, a materiały fotograficzne i wideo wyemitowane w telewizji zostały przygotowane w studiu telewizyjnym. Ma ona prowokować do refleksji nad wszystkim, co w naszej rzeczywistości stałe i powszechnie przyjęte za prawdę.

Michał Karbowski – guitar, compositions
Jędrzej Łaciak – bass
Przemysław Borowiecki – drums
Filip Owczarski – vibraphone
Klaudiusz Kłosek – trumpet
Jarosław Bothur – sax

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

30/40 zł

Wirydarz