Festiwal Bliski Wschód

Teatr w samo południe: Nowa białoruska prawda: teatr dokumentalny w kontekście zmian społecznych – wykład [PL / BY / RU]

12:00 - 21.06.2022 - Księgarnia Dosłowna - wstęp wolny - więcej
Festiwal Bliski Wschód

12:00 - 21.06.2022 - wstęp wolny - więcej

Teatr dokumentalny to forma, która zbliżając sztukę i życie, dąży do rozpatrywania rzeczywistości w jej naturalnym kształcie, na który nie wpływają normy estetyczne, zakazy cenzury, tematy tabu. Główny nurt istnienia i rozwoju tego gatunku w Białorusi związany jest przede wszystkim z kontekstem społecznym, inna sfera zainteresowań tego teatru oscyluje dookoła problematyki stricte białoruskiej. W jakich instytucjach rozwijał się teatr dokumentalny w Białorusi, jaka jest specyfika pracy z „dokumentem” i w jaki sposób teatr dokumentalny podejmuje kwestie tożsamości narodowej i kodu kulturowo-społecznego? Próby odpowiedzi na te i inne pytania zostaną podjęte w pierwszym wykładzie.

prowadzenie: Lara Larionova

Księgarnia Dosłowna