Dla Dzieci/Edukacja/Muzyka/Teatr/Warsztaty

Pikniki rodzinne „Integracje”

W lipcowe i sierpniowe weekendy w 15 dzielnicach naszego miasta zagoszczą Pikniki Rodzinne. Najbliższy już 27 sierpnia na Węglinie i Konstantynowie oraz finałowy 28 sierpnia w Centrum Kultury w Lublinie.

Przed nami animacje, warsztaty, koncerty i spektakle w polskiej i ukraińskiej wersji językowej. To zachęta i okazja do swobodnej zabawy dla dzieci, sąsiedzkich spotkań, rodzinnych zabaw, a zarazem możliwość kontaktu ze sztuką dla osób, które znalazły schronienie przed wojną.

27 sierpnia / Węglin (boisko przy ulicy Judyma)

W programie:

13:00 -19:00 – moc atrakcji: warsztaty rękodzieła, malowanie twarzy, dmuchańce,

13:00 – Amatorski Teatr Towarzyski „Walka wewnętrzna w kobiecie”
Spektakl liryczno – satyryczny opary o teksty i piosenki autorstwa Mariana Hemara, Jeremiego Przybory, Mariana Załuckiego i Wojciecha Młynarskiego.

13:40 – Viktori studio – taniec / pokaz taneczny

14:00 – Scena InVitro / neTTheatre – Zwierzątka Małe Zwierzenia / spektakl
Fantastyczna energia, zabawne leśne zwierzaki i doskonała muzyka!

15:00 – Ptaszkowie Śpiewali / koncert
Folkowy koncert dla dzieci inspirowany naturą.

16:00 – Teatr Czytelni Dramatu: Artem Manuilov – Afryka Kazika / spektakl
Spektakl na podstawie książki dla dzieci „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego.

17:00 – Teatr Czytelni Dramatu: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i stołek
Wesoła i mądra opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu sensu w życiu.

18:00 – Sokołowski&Menet / koncert
Projekt muzyczny dla dzieci ze wspólnym śpiewaniem.

19:00 – Fundacji Sztukmistrze / pokaz sztuk cyrkowych
Akrobatyka powietrzna, żonglerka maczugami oraz piłkami, taniec z hulahop oraz żywiołowe fireshow.

28 sierpnia / Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie / plac Lecha Kaczyńskiego

W programie:

14:00-17:00 – moc atrakcji: gry i zabawy dawne z Klanzą, malowanie twarzy, warsztaty ze sztukmistrzami, warsztaty relaksacji

Program teatralno-muzyczny:

11:00 – Bajkoczytanie – Dariusz Jeż czyta bajki w Wirydarzu
Dariusz Jeż ponownie przedstawi dzieciom bohaterów wybranych książek.

12:00 – Centralny Plac Zabaw: Letnia Akademia Ogrodnicza w Wirydarzu
spotkanie  poświęcone roślinom jadalnym, przyprawowym i ozdobnym.

14:00 – Sokołowski & Menet – Jej portret / koncert
Projekt muzyczny składający się ze znanych polskich przebojów.

14:00 – Marichka Kropatnytska – warsztaty relaksacji
Warsztaty pound healing, mindfulness, techniki oddychania, automasaż.

15:00 – Teatr Czytelni Dramatu: Artem Manuilov – Afryka Kazika / spektakl

16:00 – Dobrze się składa / warsztaty
Składanie ozdób  ozdób z papieru.

16:00 – Scena InVitro / neTTheatre – Zwierzątka Małe Zwierzenia / spektakl
Fantastyczna energia, zabawne leśne zwierzaki i doskonała muzyka!

17:00 – Ptaszkowie Śpiewali / koncert
Folkowy koncert dla dzieci inspirowany naturą.

18:00 – Łukasz Jemioła „A lato zostanie w nas” / koncert finałowy

• Zdjęcie z konferencji prasowej. Grupa ludzi znajduje się w parku. Za nimi znajduje się totem z niebiesko-żółtego materiału.
  • Zdjęcie z konferencji prasowej. Grupa ludzi siedzi za stołem, przykrytym niebieskim obrusem. Na stole lezą mikrofony i dyktafony.

Pikniki odbyły się już na Kalinowszczyźnie oraz w dzielnicy LSM. Przed nami te na Dziesiątej, Felinie, Konstantynowie, Ponikwodzie, Rurach, Sławinie, w Śródmieściu, na Tatarach, Węglinie, Wieniawie, Wrotkowie i w dzielnicy Za Cukrownią. Znajdują się tam szkoły z największą liczbą dzieci ukraińskich, które trafiły do naszego miasta w efekcie wybuchu wojny w ich kraju. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Care International, integracyjna oferta kulturalna trafi więc bezpośrednio do polskich i ukraińskich rodzin, które spędzają wakacje w mieście. Na konferencji prasowej poświęconej wydarzeniom głos zabrali:
– Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania,
– Wojciech Wilk, Prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej,
– Camille Davis, Care Internationa,
– Rafał Koziński, Dyrektor Centrum Kultury w Lublinie.

Pikniki rodzinne to część programu „Lato w mieście”. W Lublinie uczy się aktualnie blisko 2000 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, przybyłych do naszego miasta w wyniku wojny.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, całkowicie sfinansowany ze środków pochodzących z Fundacji PCPM, która na działania integracyjne przeznaczyła blisko 500 tys. zł.