Muzyka/Spotkanie/Teatr/Warsztaty

2 lipca rusza Centralny Plac Zabaw!

Nudne lato w mieście? Nie z Centralnym Placem Zabaw! Przed nami dwa ekscytujące miesiące pełne koncertów, warsztatów i spotkań.

W tym roku skupimy się przede wszystkim na „Integracji” – integracji międzykulturowej, międzypokoleniowej, w zakresie różnych dziedzin sztuki, emocji oraz człowieka z otoczeniem.

Od 2 lipca do 28 sierpnia znajdziecie tu nietuzinkowe warsztaty dla osób w każdym wieku, m.in. inspirowane naturą, nowocyrkowe, piosenki aktorskiej, komiksu, montażu, iluzjonistyczne, medialne, fact-checkingu, origami, ogrodnicze i… to nie koniec.

• Zdjęcie. Pod Wirydarzem Centrum kultury stoi grupa ludzi, dają przedstawienie. Jedna z osób żongluje.
  • Zdjęcie. Grupa ludzi w szarych kostiumach i czarnych płaszczach znajduje się na pustyni. W oddali znajdują się skaliste wzniesienia.
  • Zdjęcie. Na stole lezą kartony i farby. Dzieci malują liście farbami odbijają je na na kartonach.
  • Zdjęcie. Dwóch mężczyzn siedzi przy małym stoliku, na którym lezą filiżanki z kawą. Pokój, w którym znajdują się mężczyźni jest urządzony w stylu vintage. Lampy mają białe abażury z frędzlami. okna zasłonięte są brązowymi kotarami. Na półce stoi biała figurka, porcelanowego słonia.
  • Zdjęcie muzyków w trakcie koncertu. Za nimi znajduje się kolorowy ekran.

Jak zawsze nie zabraknie spektakli rodzinnych i różnego rodzaju spotkań muzyczno–poetyckich. Jednymi z najjaśniejszych punktów programu są koncerty tak wyjątkowych twórców, jak Bokka, Łona i Webber & The Pimps czy Golden i jego Złote Twarze Live Band z udziałem wyjątkowych artystów z Polski – wokalistów, instrumentalistów i producentów.

W tym roku poza przestrzeniami Centrum Kultury w Lublinie spotkamy się też na osiedlach LSM dzięki współpracy z ich mieszkańcami, Domem Kultury „LSM” oraz Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.

Pełnego programu, informacji o zapisach na warsztaty oraz biletach szukajcie tutaj i na Facebooku Centralnego Placu Zabaw.