h.art company

h.art company

18:00 - 17.09.2022 - 15/25 zł - więcej
Kup bilet

Światło i przestrzeń istnieją jako dwie wzajemnie uzupełniające się materie. Bez przestrzeni wiązki światła nie miałyby gdzie się rozchodzić, a bez światła nie bylibyśmy w stanie dostrzec przestrzeni i znajdujących się w niej obiektów oraz ich kolorów.

Światło sprawia, że przestrzeń jest bardziej akceptowalna, a każda jego zmiana wpływa na to, jak odbieramy rzeczywistość. „DeLight” to spektakl-galeria. Bada wzajemne zależności światła i przestrzeni ze sztuką choreografii. Pracując z geometrią światła, przestrzeni i ruchu, budowana jest abstrakcyjna forma żywego obrazu – pełna napięć kompozycyjnych, zestawień kolorów, kształtów i nastrojów odpowiadających konkretnym zadaniom. Korzystając z teorii optyki, odkrywane są przed widzem różne mechanizmy percepcji. Poprzez aktywizację do udziału w spektaklu, zachęcamy do refleksji i uświadomienia sobie własnej roli w doznawaniu otaczającej nas rzeczywistości.

• Ujęcie od pasa w górę. Kobieta stoi z uniesionymi na bok rękami. Jej sylwetkę oświetla żółte światło.
  • Czerwone punktowe światło oświetla nagi tors mężczyzny. Reszta sylwetki jest ledwo widoczna.
  • Na scenie stoją cztery osoby. Stoją w parach – jedna za drugą. Osoby po prawej stronie fotografii podskakują, a osoby po lewej stronie odchylają się lekko do tyłu. Nad nimi w tle święcą się trzy reflektory.

koncept, choreografia: Artur Grabarczyk; reżyseria dźwięku i obrazu: Wiktor Freifeld; wykonanie: Katarzyna Ustowska, Róża Kołoda, Stanisław Bulder , Artur Grabarczyk; współpraca choreograficzna: Urliqa Fernqvist, Peter Svenson
czas trwania: 60 min

Premiera spektaklu: 20/08/2021, Klub Żak w Gdańsku w ramach programu Rezydencja/Premiera na Gdańskim Festiwalu Tańca

Spektakl „Delight” została wyłoniona w ramach otwartego konkursu na prezentację spektakli programu Przestrzenie Sztuki Lublin.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

15/25 zł

Sala Widowiskowa