14:00 - 30.09.2022 - Sala prób nr 4 / Kino CK - wstęp wolny/zapisy - więcej

14:00 - 30.09.2022 - wstęp wolny/zapisy - więcej

Zapraszamy seniorów, którzy kochają taniec lub chcą go poznać, na spotkania wokół twórczości tanecznej: warsztaty ruchowe, projekcje filmowe, rozmowy.

Podczas spotkań zostaną zaprezentowane fragmenty zarejestrowanych spektakli tanecznych pokazujące różnorodność propozycji ze świata tańca. Spotkamy się również warsztatowo na sali tanecznej, gdzie w formie twórczych zadań ruchowych spróbujemy połączyć zasady tańca współczesnego z treściami z życia codziennego. Poprzez ćwiczenia i kreatywne działania taneczne w każdym wieku możemy odkrywać własne możliwości, sięgnąć do świata wyobraźni, jednocześnie zdrowo i aktywnie myśląc o funkcjonowaniu ciała. Zajęcia ruchowe działają wspomagająco na uwolnienie napięć w ciele, na procesy uczenia się, na koordynację ruchową i świadomość ciała, mające znaczenie dla zdrowej postawy.

Kolorowa fotografia. Wnętrze sali prób. Na tanecznej podłodze siedzi w rozsypce grupa starszych kobiet ubranych w sportowe stroje. Patrzą i słuchają prowadzącej zajęcia młodszej kobiety.

prowadzenie: Anna Żak, Konrad Kurowski (Lubelski Teatr Tańca)

Spotkanie dedykowane jest grupie wiekowej 60+.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

wstęp wolny/zapisy

Zapisy: