Przestrzenie Sztuki/Taniec

Warsztaty z dramaturgii tańca – ruszyły zapisy

Przestrzenie Sztuki Lublin, Centrum Kultury w Lublinie oraz Lubelski Teatr Tańca zapraszają na kolejną odsłonę warsztatów z dramaturgii tańca. W tym roku warsztaty poprowadzi Eleonora Zdebiak.

Opis warsztatu:
Rozwijanie konceptu, refleksja nad nieustannie transformującym się materiałem ruchowym i choreograficznym, kontekstualizacja działań, wskazywanie potencjałów, nawigowanie wśród idei i sytuacji, fomułowanie problemów, artykułowanie strategii, mapowanie tego co wyłania się w procesie, splatanie elementów w całość….i co jeszcze? Jaką rolę w procesie tworzenia tańca ma dramaturg? W jakich obszarach operuje? Jakie mogą być formaty dramaturgicznego zaangażowania? Wypracowania jakich umiejętności wymaga taniec, ruch od dramaturga? Poprzez różnego rodzaju zadania praktyczne wspólnie zastanowimy się nad tym co może dramaturg tańca. Wskazana jest znajomość języka angielskiego.

Zgłoszenie w postaci uzupełnionego formularza on-line prosimy o przysłanie do 19 października 2022 r. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 25 października 2022 r.

Termin warsztatu: 8-12 listopada 2022 r.
Koszt udziału: 150 zł.

Organizator oferuje:
– noclegi w dniach: 8-12 listopada 2022 r. (pokoje dwuosobowe bądź trzyosobowe),
– możliwość obejrzenia spektakli w ramach 26. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w dniach 9- 13 listopada 2022 r.,

Eleonora Zdebiak dramaturgią tańca zaczęła zajmować się studiując Współczesny Teatr, Taniec i Dramaturgię na uniwersytecie w Utrechcie. Współpracuje przede wszystkim z młodym pokoleniem polskich, niezależnych choreografek – Magdaleną Ptasznik, Katarzyną Sitarz, Marią Stokłosą, Anną Nowicką, Renatą Piotrowską-Auffret, Martą Ziółek. Wraz z Magdaleną Ptasznik i Marią Stokłosą była kuratorką projektu Aktywizm Tańca. Przestrzenie Choreografii w Nowym Teatrze w Warszawie. Swoje działania w obszarze tańca współczesnego rozpoczęła jako tancerka i performerka. Kolaborowała w licznych projektach ze studentami z Institut für Angewandte Theaterwissenschaft w Giessen, Hochschule für Gestaltung w Offenbachu i CODARTS w Rotterdamie. Obecnie rezyduje w Kolonii gdzie współpracuje między innymi z Yaną Novotorovą i Özlem Alkiş.

Warsztat realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.