26. MSTT: Maciej Kuźmiński

26. MSTT: Maciej Kuźmiński

19:00 - 13.11.2022 - 20/30 zł - więcej
Kup bilet

„Every Minute Motherland” to dokumentalny spektakl taneczny. Przedstawia zewnętrzny i wewnętrzny punkt widzenia na wojnę i uchodźców.

Projekt jest tworzony przez zespół 7 tancerzy z Polski i Ukrainy, w tym uchodźców. Językiem tańca wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszonego między pamięcią o przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie drogi wzajemnego zrozumienia ze światem.

Choreograf Maciej Kuźmiński uważa wojnę za potężną siłę, która raz za razem wprowadza świat w fizyczny i egzystencjalny ruch, kwestionując nasze wartości, tożsamość i idee bezpieczeństwa i domu. W „Every Minute Motherland” przeżycie wyryte w ciałach tancerzy zostanie uwolnione na scenie w emocjonalnej, a zarazem filozoficznej opowieści o podróży ludzkiego ciała i ducha w czasie i przestrzeni.

Projekt jest tworzony przez Maciej Kuźmiński Company w partnerstwie z Klubem Żak w Gdańsku (rezydencja/premiera 2022), Materią Łódź (program Przestrzenie Sztuki), Fundacją Creators for Ukraine (utworzona przez CIAS i ZAIKS) oraz Ukrainian Institute.

koncept i choreografia: Maciej Kuźmiński; asystent choreografa: Monika Witkowska; dramaturgia: Paul Bargetto; taniec i kreacja: Maciej Kuźmiński, Anastasia Ivanova, Daria Koval, Anna Myloslavska, Vitaliia Vaskiv, Monika Witkowska, Szymon Tur; produkcja: Maciej Kuźmiński, Polina Bulat

20/30 zł

Bilety:

Zakup jednego biletu normalnego w cenie 30 zł upoważnia do zakupu kolejnych biletów w cenie 20 zł.

ACKiM UMCS Chatka Żaka

ul. Radziszewskiego 16