16. Lubelski Festiwal Filmowy

16. Lubelski Festiwal Filmowy

17:00 - 19.11.2022 - 8 zł - więcej
Kup bilet

Temat to konkurs, w którym zwracamy szczególną uwagę na treść filmu i sposób, w jaki autorki i autorzy opowiadają o wybranych przez siebie problemach.

Kino krótkometrażowe bardzo szybko odpowiada na aktualne trendy i zjawiska, często wytycza nowe szlaki dla dłuższych form. W konkursowych filmach odnaleźć można wiele tematów, które wywołują zarówno lokalne, jak i ogólnoświatowe dyskusje. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas produkcje pozwalają lepiej zrozumieć różne punkty widzenia na skomplikowaną rzeczywistość.

Dalej jest dzień, reż. Damian Kocur (Polska) 2020, 25’, 15+
Paweł pracuje na małym promie rzecznym. Pewnego dnia zauważa, że ktoś próbuje pokonać rzekę wpław. Tą osobą jest Mohammad, nielegalny imigrant. Paweł postanawia mu pomóc. Film nagrodzony m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand i Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Nieznany żołnierz, reż. Alexis Loukakis (Francja) 2021, 23’, 16+
11 listopada 1918. Koniec I wojny światowej. Francja musi uczcić pamięć swoich bojowników, organizując symboliczny pogrzeb nieznanego żołnierza. Kapral Solal i jego żołnierze otrzymują misję przeczesania pól bitewnych w poszukiwaniu idealnych zwłok. Kto okaże się wystarczająco godny, by zostać symbolem poświęcenia? Polska premiera.

Sideral, reż. Carlos Segundo (Brazylia) 2021, 15’, 13+
Nadchodzi dzień startu pierwszej brazylijskiej załogowej rakiety kosmicznej. To wydarzenie zmieni życie Marceli i jej rodziny w sposób, którego nikt się nie spodziewał. Film prezentowany m.in. na MFF w Cannes i MFF w Chicago. Polska premiera.

Zorza, reż. Hyuny-kyung Nova Lee (Korea Płd.) 2021, 30’, 16+
Młoda dziewczyna ima się różnych zajęć, by przeżyć w wielkim mieście. Mimo wysiłków, nie może opłacić czynszu, rozpoczyna więc poszukiwania nowego lokum. Okaże się to trudniejsze, niż się spodziewała. Europejska premiera.

Pops, reż. Lewis Rose (Wielka Brytania) 2021, 20’, 15+
Jak zareagować, gdy ostatnim życzeniem ojca jest wysłanie jego prochów w bardzo ekscentryczne miejsce? W przypadku Roz i Elli trudno o konsensus. Film nagrodzony m.in. na MFF Flickers’ Rhode Island.

Sala Widowiskowa

Kinoteatr Projekt