16. Lubelski Festiwal Filmowy

Lublin Media Meetings: Turystyka kulturalna – praktyki, wyzwania, perspektywy

12:00 - 22.11.2022 - Facebook Lubelskiego Festiwalu Filmowego - wstęp wolny - więcej
16. Lubelski Festiwal Filmowy

12:00 - 22.11.2022 - wstęp wolny - więcej

Mimo pandemicznych trudności, branża filmowa pozostaje jednym z najbardziej mobilnych sektorów kultury.

Dzięki konsekwentnej pracy organizatorów festiwali, miasta takie jak francuskie Clermont Ferrand czy szwajcarskie Winterthur zaistniały w świadomości branży filmowej jako miejsca, które odwiedza się każdego roku. Jak festiwale filmowe wpływają na ruch turystyczny? Czy miasta mogą budować swoją markę w oparciu o politykę kulturalną? Co motywuje przedstawicieli branży do podróży na wybrane wydarzenie? Jak świadomie organizować międzynarodowy festiwal filmowy lub promować film w obliczu wyzwań ekologicznych, przed którymi stajemy? Jak digitalizacja festiwali wpływa na ruch turystyczny? W otwartej rozmowie przedstawiciele branży filmowej podzielą się swoimi doświadczeniami i przewidywaniami na przyszłość z obszaru turystyki kulturalnej.

GOŚCIE:
Jānis Ābele – reżyser filmowy, dokumentalista (Łotwa)
Urška Breznik – Międzynarodowy Festiwal Filmowy StopTrik, Pekarna Magdalenske mreže (Słowenia)
Sven Schwarz – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Hamburgu (Niemcy)

MODERACJA:
Emilia Mazik – Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Kaboom (Niderlandy)

Wydarzenie w języku angielskim

Wydarzenie współtworzone przez Partnera Głównego festiwalu – Polską Organizację Turystyczną.

Facebook Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Kinoteatr Projekt