Teatr Czytelni Dramatu

16:00 - 10.12.2022 - Sala Czarna - wstęp wolny - więcej
Teatr Czytelni Dramatu

16:00 - 10.12.2022 - wstęp wolny - więcej

Spotkanie z wojownikami oraz groźnym lwem, przeprawa tratwą przez rwąca rzekę, gotowanie plemiennej zupy i spotkanie z poszukiwaczami złota – to tylko niektóre z wielu przygód Kazimierza Nowaka – Polaka, który jako pierwszy człowiek na świecie przemierzył całą Afrykę na rowerze, a swoją wyprawę opisał w pamiętnikach.

Kilkadziesiąt lat później wspomnienia podróżnika opracował w formie popularnej dziś książki dla młodzieży Łukasz Wierzbicki. Spektakl to niesamowita podróż po Afryce przedstawiona w formie teatru opowieści dla dzieci przez Artema Manuilova – aktora pochodzenia ukraińskiego, na co dzień pracującego w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Pokaz stanowi próbę otwartą / work in progress w ramach otwartego konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Premiera zaplanowana jest na 2023 rok.

• Zdjęcie. Przedstawia scenę ze spektaklu plenerowego pt. "Afryka Kazika". Mężczyzna w stroju podróżnika siedzi na krześle i gra na bębnie. Zgromadzone wokół niego dzieci klaszczą w dłonie.
  • Zdjęcie. Scena ze spektaklu plenerowego pt. "Afryka Kazika". Grupa dzieci siedzi na łące na kocach i przygląda się mężczyźnie, w stroju podróżnika, który udaje groźną bestię.
  • Zdjęcie. Scena z plenerowego spektaklu. Między drzewami soi mężczyzna, który trzyma przed sobą rower. Wokół mężczyzny zgromadzone są dzieci, które pozują do zdjęcia.
  • Zdjęcie. Scena ze spektaklu plenerowego. Mężczyzna w stroju podróżnika gra na bębnie. wkoło niego zgromadziły się dzieci grają na grzechotkach, bębenkach i cymbałkach.

występuje: Artem Manuilov; muzyka: Szczepan Pospieszalski; scenografia: El Bruzda; wsparcie reżyserskie: Daniel Adamczyk; wsparcie produkcyjne: Małgorzata Lisowska-Źrebiec

Program Przestrzenie Sztuki Lublin jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

Sala Czarna

Peowiaków 12