„Strefa Półcienia” w dostępnej wersji audio

„Strefa Półcienia” to książka będąca efektem współpracy osób niewidomych, słabowidzących i widzących w zakresie pozawizualnego poznawania sztuki. Teraz publikacja dostępna jest także w wersji audio.

• Zdjęcie. Zbliżenie na otwartą książkę. Strony są w kolorze kremowym, przecinają je pionowe, czarne pasy, różnej grubości. Tytuł publikacji : Strefa Półcienia, autorstwo: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska.
  • Zdjęcie uchylonej książki. Okładka w kolorze kremowym, przecinają ją czarne, pionowe pasy i kawałki liter układające się w napis Strefa Półcienia. Na widocznej stronie zdjęcie starszej kobiety, z krótkimi siwymi włosami, fioletowej apaszce w kwiaty i bordowej bluzce. Kobieta siedzi przy stole, jest uśmiechnięta.
  • Zdjęcie. Zbliżenie na otwartą książkę. Jedna strona jest kremowa, z lewej strony przecinają ją trzy czarne, pionowe pasy. Tytuł: Sztuka Troski. Na drugiej stronie znajduje się czarno-białe zdjęcie wyciągniętych dłoni.

Publikacja jest efektem rocznego cyklu warsztatów i zbiera refleksje oraz odkrycia uczestników na temat sztuki. Jej założeniem było pokazanie w jaki sposób osoby z dysfunkcją wzroku doświadczają malarstwa, rzeźby, instalacji, fotografii czy performance. Książka została zbudowana wokół różnych zagadnień, które wiążą się z uruchomieniem zmysłów takich jak dotyk, słuch, węch przy jednoczesnym wyciszeniu wzroku.

„STREFA PÓŁCIENIA” – ODSŁUCHAJ WERSJĘ AUDIO

„STREFA PÓŁCIENIA” – WERSJA DOSTĘPNA (PDF)

Autorkami koncepcji „Strefy Półcienia” są Agnieszka Chwiałkowska i Marta Ryczkowska.
Projekt graficzny: kilku.com / Idalia Smyczyńska i Robert Zając.

Projekt „Strefa Półcienia” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.