„Strefa Półcienia: Eksploracje” – słuchowisko

Zespół Karuzeli Sztuki zakończył pracę na słuchowiskiem specjalistycznym, które stanowi podsumowanie projektu „Strefa Półcienia: Eksploracje”. Narracja została skonstruowana na podstawie programu warsztatów i doświadczenia twórczego, które stały się udziałem uczestników.

Punktem wyjścia do stworzenia tej wielowarstwowej historii był wyjazd tematyczny na wystawę Anisha Kapoora do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku z grupą uczestników projektu – osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Pierwsza część słuchowiska łączy wątki biograficzne artysty i opisy rzeźb przedstawione przez Urszulę Kaszewską z CRP w Orońsku z bezpośrednimi odczuciami i reakcjami odbiorców, którzy mieli unikalną możliwość dotykania wszystkich prezentowanych na wystawie obiektów. Kolejne rozdziały zbierają refleksje i przeżycia uczestników projektu nagrane podczas warsztatów.

STREFA PÓŁCENIA: EKSPLORACJE – ODTWÓRZ SŁUCHOWISKO

Podczas spotkania zarejestrowano także ćwiczenia z audiodeskrypcji, podczas których powstawały miniaturowe wersje znanych, klasycznych już rzeźb Constantina Brancusiego, Hansa Arpa i Jeffa Koonsa. Dwa ostatnie rozdziały to eseje dźwiękowe dedykowane pozawizualnemu poznawaniu sztuki. Narracji towarzyszy feeria subtelnych dźwięków, specjalnie skomponowana na potrzeby słuchowiska. Audiobook łączy opowieść o sztuce ze swobodną improwizacją dźwiękową.

autorki koncepcji: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska
muzyka: Jacek Steinbrich
produkcja: Jarosław Rudnicki
teksty: Marta Ryczkowska, Katarzyna Słoboda
współtwórcy: Martyna Bondarska, Andrzej Góźdź, Urszula Kaszewska, Dorota Krać, Renata Krać, Kaja Lorenc, Dominik Szurgot, Mariusz Wołkowicz

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Słuchowisko powstało w związku z projektem „Strefa Półcienia: Eksploracje”.