Akademia Odkryć Fotograficznych

13:35 - 18.02.2023 - Hol przy Oratorium - wstęp wolny - więcej
Akademia Odkryć Fotograficznych

13:35 - 18.02.2023 - wstęp wolny - więcej

Balet, jedna z najtrudniejszych technik tańca, sztuka wymagająca poświęceń, wciąż owiana mgiełką tajemnicy. Doskonałość pod każdą postacią, brak akceptacji najmniejszego błędu. Siła, wytrzymałość i precyzja. „Krew, pot i łzy”?

„…z tańcem mi do twarzy” to cykl fotografii o codzienności tancerki. Balet to nie tylko treningi, próby i wyrzeczenia.

Wystawa fotografii „…z tańcem mi do twarzy” to łamanie stereotypów o zawodzie tancerza, to opowieść o pasji w codzienności i codzienności w pasji. Fotografie przedstawiające każdy dzień tancerza, jego codzienne czynności, ale i jego słabości. Fotografie zapraszające za kulisy pracy zawodowej tancerza, z lekkim przymrużeniem oka.

Agata Grabałowska: solistka baletu Teatru Muzycznego w Lublinie. Doświadczenie w zakresie tańca klasycznego i współczesnego nabywała na deskach scenicznych teatrów w Polsce. Twórca projektów warsztatowych dla dzieci i młodzieży. Z branżą fotograficzną związana od 2014 roku, realizując projekty promujące dziedzinę tańca. Miłośniczka wyrażania emocji poprzez ruch.

Grzegorz Winnicki: fotograf, członek Fotoklubu RP. Podróżnik po kadrach codzienności przyrody, ulicy, szukający rytmu i emocji w fotografii teatralnej – w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Hol przy Oratorium

Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego