Teatr

Teatr w kwietniu

W kwietniu zasiądziemy wśród teatralnej widowni i zanurzymy się w świat opowieści o wartościach i relacjach nie zawsze łatwych, ale stanowiących sens i treść życia.

• Zdjęcie ze spektaklu pod tytułem Ryt Przejścia. Na scenie siedzi półnagi mężczyzna. Odchyla ciało w tył i patrzy w górę. Przed nim stoi starszy mężczyzna w płaszczu i kapeluszu. W jednej ręce trzyma laskę, w drugiej mikrofon. W pomieszczeniu dominuje pomarańczowe światło.
  • Zdjęcie ze spektaklu. pomieszczenie jest obwieszone czerwonymi kotarami. Na środku stoi męzczyzna w czarnym kostiumie i kapeluszu na głowie. Unosi do góry laskę. Przed nim na ziemi leży półnagi mężczyzna. Na aktorów pada niebieskie światło.

Zaczynamy od pokazów, które udowadniają, że na nic nie jest za późno, a w szczególności na występ na scenie. Teatr Seniora wraca z „Kabaretem Starszych Pań i Panów”. Aktorzy podczas pokazu przypominają szlagiery, które kiedyś nuciła cała Polska. Dodatkowo, w lekkiej, zabawnej formie poruszają tematy związane z relacjami damsko-męskimi. W kwietniu pochylimy się też nad tematami związanymi z relacjami rodzinnymi, a zwłaszcza ojców i dzieci. „Tata ma kota” jest subiektywnym spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Pomimo męskiego punktu widzenia, sztuka Szymona Bogacza jest przede wszystkim… komedią. Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić cały ten swój tragicznie śmieszny los.

• Zdjęcie ze spektaklu Ryt Przejścia. Na scenie leży mężczyzna w kremowym kostiumie w czarne łaty. Obok niego leży maska krowy ze złotymi rogami.

PROGRAM:

1 kwietnia, godz. 18:00 / sobota
Teatr Seniora: „Kabaret Starszych Pań i Panów”, reż. Michał Zgiet
2 kwietnia, godz. 18:00 / niedziela
Teatr Seniora: „Kabaret Starszych Pań i Panów”, reż. Michał Zgiet
4 kwietnia, godz. 19:00 / wtorek
Scena InVitro: „Tata ma kota (albo poczytaj mi tato)”, reż. Łukasz Witt-Michałowski
5 kwietnia, godz. 19:00 / środa
6 kwietnia, godz. 19:00 / czwartek
14 kwietnia, godz. 20:00 / piątek
Scena InVitro – „Ryt przejścia”, reż. Paweł Passini
15 kwietnia, godz. 20:00 / sobota
Scena InVitro – „Ryt przejścia”, reż. Paweł Passini
23 kwietnia, godz. 18:00 / niedziela
Teatr Czytelni Dramatu: „Ony”, reż. Daniel Adamczyk
24 kwietnia, godz. 10:00 i 12:00 / poniedziałek
Teatr Czytelni Dramatu: „Ony”, reż. Daniel Adamczyk

Z kolei totemiczne zwierzęta, megalityczne świątynie i modularne syntezatory zobaczymy w interaktywnym spektaklu Pawła Passiniego pt. „Ryt przejścia”. To nie jest klasyczny spektakl. To zaproszenie do Rytuału, który dla każdego jest czymś innym. Na scenę CK wraca także niezwykła historia „Onego”, czyli chłopca, który wyrusza w podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata. Po drodze spotyka Diabła Morskiego, Czarnoksiężników, Olbrzyma, dziwne zamki i miasta – tak mierzy się z własnym cierpieniem i samotnością, by nauczyć się, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność.