Daniel Adamczyk nagrodzony

Daniel Adamczyk został odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tamtego czasu, w dniu 27 marca przypominamy sobie o wartości sztuki dramatycznej. Wydarzenie ma na celu promocję i międzynarodową wymianę informacji na temat teatru. To również dobra okazja aby docenić jego twórców i reformatorów. Tradycyjnie wybrana osobistość związana z tą sztuką przygotowuje specjalne orędzie. W tym roku była to egipska aktorka Samiha Ayoub. W swoim przesłaniu odnosiła się do potrzeby utrzymania solidarności w czasach pełnych konfliktów. Zaznaczyła, że teatr to działania oparte na fundamencie człowieczeństwa.

27 03 2023 LUBLIN ULICA JEZUICKA TEATR STARY MIEDZYNARODOWY DZIEN TEATRU NAGRODY DLA TWORCOW
FOT MACIEJ KACZANOWSKI / URZAD MIASTA LUBLIN

Autorką polskiego orędzia jest Switłana Oleszko. Ukraińska reżyserka od czasu wybuchu wojny pracuje w Teatrze Polskim im. Szyfmana. W swoim przesłaniu również podkreśliła wagę solidarności i współdziałania.

Nasz pracownik otrzymał wyróżnienie z okazji obchodów Lubelskiego Międzynarodowego Dnia Teatru. Daniel Adamczyk, reżyser teatralny, animator kultury, twórca Czytelni Dramatu w Centrum Kultury w Lublinie, otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin. Gratulujemy!

Przypominamy, że już w kwietniu możecie Państwo zobaczyć rodzinny spektakl „Ony” w reżyserii Daniela Adamczyka. Więcej informacji TUTAJ

fot. Dziennik Wschodni