17:00 - 25.06.2023 - Wirydarz - 40/50 zł - więcej

17:00 - 25.06.2023 - 40/50 zł - więcej
Kup bilet

To będzie połączenie twórczości trzech wyjątkowych osobowości. Zapraszamy na wieczór muzycznych refleksji.

Jan Kondrak jest współzałożycielem Lubelskiej Federacji Bardów. To ceniony autor i kompozytor. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

Z Lubelską Federacją Bardów wydał następujące płyty: Na żywo w Hadesie, Miłość mi wszystko wyjaśniła (do słów Karola Wojtyły), Kolędy Żaglowe, Lubelska Federacja Bardów Kazimierzowi Grześkowiakowi (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka), Imperium, Tygiel, Klechdy Lubelskie, Dycha w Trójce i Stachura-Poematy, Jubileuszowa, Bardziej Koncepcyjnie przygotował album opowiadający historię Świdnika i Lubelszczyzny w piosenkach, co zostało nagrane przez LFB z udziałem licznych gości, a wydane jako płyta DVD pt. Wysoki Lot. Wydarzeniom ze stanu wojennego poświęcony jest jego singiel pt. Pieśń Dzwonu Wolności. Brał udział jako śpiewak i kompozytor w przedstawieniu pt. Album rodzinny teatru Grupa Chwilowa. We współpracy z Teatrem Starym w Lublinie powstało jego solowe przedstawienie pt. Sztukmistrz śpiewa. Grane od 2012 roku. W tym samym teatrze, począwszy od sezonu 2013, śpiewa w spektaklu Wieczorem, opartym na poezji Józefa Czechowicza, do którego muzykę skomponował Włodek Pawlik. Napisał libretto kantaty jazzrockowej Zakochani w Lublinie na finał obchodów jubileuszu siedemsetlecia Lublina. Jego utwory wykonywali: Beata Kozidrak, Urszula czy Krzysztof i Piotr Cugowscy.

40/50 zł

Wirydarz