Edukacja/Spotkanie

Gala Kultury w Centrum Kultury w Lublinie

Gala Kultury to coroczne wydarzenie, podczas którego władze miasta odznaczają osoby i instytucje działające na rzecz kulturalnego rozwoju Lublina. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie.

– Przyznanie Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury to wyraz wdzięczności a także uznania dla osób i instytucji zaangażowanych w rozwój oraz promocję lubelskiej kultury. Ich twórczość i działania sprawiają, że mieszkańcy korzystają z bogatej, aktualnej i różnorodnej oferty wydarzeń, a Lublin jest postrzegany jako ważny ośrodek na kulturalnej mapie kraju. Komisja konkursowa spośród zgłoszonych w tym roku propozycji wybrała grono nominowanych, reprezentujące różne środowiska – twórców, organizacje pozarządowe czy instytucje biznesu. Wśród nich są ci, do których już wkrótce trafią nagrody i statuetki – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Rekomendację do Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności otrzymała pracowniczka Centrum Kultury – Anna Krawczyk-Skwarska. Jest założycielką Studium Kultury, którego celem było skupienie aktywnej intelektualnie oraz kulturowo młodzieży szkół średnich i studentów. Organizatorka m.in. projektu „Moje miejsce na ziemi”, seminarium „Europejczyk po polsku. Świadomość obywatelska we wspólnej Europie”. Założyła i prowadziła Pracownię Słowa, która swoją uwagę poświęcała kulturze żywego słowa i pięknu języka polskiego, inicjatorka i organizatorka wielu przedsięwzięć, w tym m.in. cyklu „Moja Polska – między literą a słowem”, Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, cyklu spotkań i festiwali „Dookoła Świata”, Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie, „Polsko-Ukraińskich Spotkań Mistrzów Słowa”, „Wielokulturowego Lublina” oraz Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej.