Centralny Plac Zabaw

El Búho

21:00 - 01.07.2023 - Wirydarz - przedsprzedaż: 50/60 zł / w dniu koncertu: 70/80 zł - więcej
Centralny Plac Zabaw

El Búho

21:00 - 01.07.2023 - przedsprzedaż: 50/60 zł / w dniu koncertu: 70/80 zł - więcej
Kup bilet

Tegoroczna edycja Centralnego Placu Zabaw to dwa miesiące edukacyjnych i artystycznych działań. Po raz kolejny wychodzimy w przestrzeń miasta, aby być jeszcze bliżej Was. Jak zawsze zapraszamy też do Centrum Kultury w Lublinie, a konkretnie do naszego zielonego Wirydarza. Zaczynamy grubo i elektronicznie, bo 1 lipca po raz pierwszy w Polsce wystąpi…

…Robin Perkins aka El Búho!

Artysta pochodzi z północnej Anglii, ale swój muzyczny dom znalazł w Ameryce Łacińskiej. Jego brzmienie łączy wpływy muzyki house, dubu i szeroko rozumianej elektroniki z rytmami, tradycjami i melodiami ludów Ameryki Południowej oraz organicznymi dźwiękami wodospadów, śpiewu ptaków i trzeszczących liści. Rezultatem jest oniryczna, głęboka, melodyjna podróż, która w równym stopniu wchodzi przez słuchawki, co na parkiecie.

• Mężczyzna w czarnej koszulce stoi w środku lasu. między drzewami unosi się czerwony dym.
  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę w czarnej koszulce, który stoi pośrodku pola kukurydzy.
  • Mężczyzna w ciemnym ubraniu idzie przez pole kukurydzy. Wokół niego unosi się żółtawy dym.
  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę ubranego w czarną koszulkę. Ma rozwiane włosy i brodę. Sprawia wrażenie zamyślonego. Za nim znajduje się las.

El Búho jest także działaczem ekologicznym, przez ponad osiem lat pracował w Greenpeace, będąc członkiem DJs For Climate Action i koordynując projekt non-profit „A Guide to the Birdsong” – serię albumów, które szerzą świadomość o zagrożonych gatunkach ptaków poprzez muzykę elektroniczną oraz zbierają fundusze na ich ochronę.

Polska muzyka i przyroda mają w sercu El Buho swoje specjalne miejsce. Zremiksował m.in. Kapelę ze Wsi Warszawa, a na jego ostatniej płycie znajdziemy utwór “Białowieża” z udziałem wschodzących gwiazd polskiej sceny folkowej – Sutari.

SUPPORTY:

Emil Witt
Po 10 latach podróży po Puszczy Amazońskiej i peruwiańskich Andach jako fotograf-reportażysta, swoje podróże w poszukiwaniu nieznanego przelał w materiał muzyczny – nadchodzący album „Towards the Sun”. Utwory te zawierają w sobie wszystkie uczucia towarzyszące długim samotnym wyprawom w zapomniane zakątki świata, przybliżają słuchaczom mistycyzm lasu deszczowego oraz oddają majestat i chłodne piękno szlaków andyjskich ścieżek. W swoim materiale muzycznym w stylu elektroniczno-downtempowym lub też bliżej niezdefiniowanym Emil gra na pianinie i etnicznych instrumentach, a całości dodaje tanecznej energii syntezatorowym brzmieniem. W kompozycjach czasem pojawiają się nagrania natury z ważnych momentów życia artysty. Duża część utworów autorowi się przyśniła.

Anansi & Szron
Tworzą wyjątkowe muzyczne kolaże od zeszłego wieku, wciąż zaskakując oryginalnością. Pod szyldem Planetarium prezentują współczesną muzykę z inspiracjami płynącymi z industrialnej elektroniki lat 80-tych oraz podróży po Bliskim Wschodzie, Indiach i Ameryce Południowej. Dubowe pogłosy, bębny, etniczne śpiewy, rytm i puls świata.

Kosma
Od ponad dekady w podróży po świecie muzyki i dźwięku. Napędzany miłością do sztuki DJ-skiej oraz zamiłowaniem do dzielenia się pozytywną energią z innymi, zwiedził wiele krain gatunków muzycznych, zawsze zabierając ze sobą kilka pamiątek. Tak powstała kosmiczna mieszanka, którą dzieli się ze słuchaczami.

Rozkład jazdy:
21:00-22:00 Anansi & Szron