Dla Dzieci/Muzyka/Teatr

Czerwiec miesiącem premier w CK!

Czerwiec w Centrum Kultury przyniesie kilka premier. Przed nami dwa nowe spektakle – w tym jeden dla dzieci oraz koncert legendy polskiej sceny muzycznej, która zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty.

Szczególnie ciekawie dla najmłodszych zapowiada się początek miesiąca, kiedy to Lubelski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl taneczny pt. „O czym marzą kulki?”. To wyjątkowa produkcja, gdzie muzyka i światło stworzą atmosferę, w której niepozorny przedmiot zmienia się w sposób zjawiskowy. W tym przypadku będą to duże kulki, które wystąpią m.in. w towarzystwie baniek mydlanych!

PROGRAM WYDARZEŃ:
4 czerwca / niedziela
godz. 14:00 – Premiera: Lubelski Teatr Tańca – O czym marzą kulki? / Sala Widowiskowa / 25/30 zł
5 czerwca / poniedziałek
godz. 10:00 – Lubelski Teatr Tańca – O czym marzą kulki? / Sala Widowiskowa / 25/30 zł
7 czerwca / środa
godz. 11:00 – Lubelski Teatr Tańca – O czym marzą kulki? / Sala Widowiskowa / 25/30 zł
23 czerwca / piątek
godz. 19:00 – Premiera: neTTheatre i Kupałowcy – Komedia Judyty / Sala Czarna / 30/40 zł
24 czerwca / sobota
godz. 19:00 – neTTheatre i Kupałowcy – Komedia Judyty / Sala Czarna / 30/40 zł
25 czerwca / niedziela
godz. 19:00 – neTTheatre i Kupałowcy – Komedia Judyty / Sala Czarna / 30/40 zł
30 czerwca / piątek
godz. 20:00 – Voo Voo – koncert promujący materiał z albumu „Premiera” / od 70 zł

Spektakl „Komedia Judyty” to kolejna współpraca polskiej ekipy realizatorów neTTheatre – Teatru w Sieci Powiązań z białoruskimi aktorami niezależnego zespołu Kupałowcy. Herstoria Judyty staje się tutaj uniwersalną przypowieścią o zderzeniu losów człowieka z nieubłaganym walcem historii, o konflikcie szczęścia osobistego z obowiązkiem publicznym. Z kolei końcówka czerwca to spotkanie z zespołem Voo Voo i materiałem z ich najnowszego albumu „Premiera”. Płyta jest po części wynikiem doskonałej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio.

• Czterech mężczyzn ubranych na ciemno stoi w industrialnej przestrzeni wyglądającej jak duży taras budynku. Jeden z nich opiera się o filar. To członkowie zespołu Voo Voo. Po bokach zdjęcia znajdują się pomarańczowe paski z napisem: PREMIERA.
  • Czterech mężczyzn na zapleczu sceny. Część z nich siedzi na metalowych schodkach prowadzących do góry, reszta stoi wokół. Są w dobrym nastroju, uśmiechają się. To członkowie zespołu Voo Voo.
  • Czarno-biała grafika będąca kolażem małych obrazków przedstawiających motyw Judyty i Holofernesa, w momencie kiedy ona odcina mu głowę.
  • Kolorowa grafika składająca się z kilku obrazów, w różnych stylach malarskich. Wszystkie przedstawiają wizerunek Judyty z głowa Holofernesa.

Bilety dostępne w kasie CK.
Kasa czynna w poniedziałki w godzinach 10:00-17:00, od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.