Przestrzenie Sztuki/Taniec

Wyniki open call na rezydencję artystyczną

Centrum Kultury w Lublinie przedstawia wyniki otwartego konkursu, na „Rezydencję artystyczną” ogłoszonego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki Taniec.

Konkurs ogłoszony został na dwie rezydencje:
– grupową w terminie 16-26 lipca 2023 r.
– solo/duo w terminie 1-11 sierpnia 2023 r.

Do udziału w konkursie napłynęło 27 zgłoszeń: 8 na rezydencję grupową oraz 19 na rezydencję solo/duo, z czego 3 oferty nie spełniły wymogów formalnych. W skład komisji konkursowej weszli:
– Joanna Czajkowska – ekspertka niezależna
– Mateusz Czekaj – ekspert Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
– Anna Kalita – ekspertka Operatora lokalnego Kielecki Teatr Tańca / Centrum Kultury w Lublinie

W ramach konkursu na „Rezydencję artystyczną” wybrano projekty:
– Anieli Kokoszy – rezydencja grupowa
– Stanisława Buldera – rezydencja solo/duo
– Marty Kosieradzkiej – rezydencja solo/duo

Ze względu na różnorodność i bogactwo przedstawianych koncepcji oraz bardzo wysoki poziom zgłoszonych ofert na „Rezydencję artystyczną”, komisja wyłoniła 2 oferty w formacie solo/duo, które będą równolegle realizowały swoje projekty w siedzibie Operatora – Centrum Kultury w Lublinie.
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursowych naborach Programu Przestrzenie Sztuki Taniec.

Informacje o rozwoju wszystkich projektów, które otrzymały wsparcie w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w tym roku, dostępne będą w zakładce Aktualności.