Przestrzenie Sztuki

CYRKOPRZESTRZEŃ

CYRKOPRZESTRZEŃ to podróżujący festiwal nowego cyrku. Zobaczysz na nim spektakle pełne akrobatyki, żonglerki i ognia, a jeśli masz ochotę – poznasz tajniki tych sztuk podczas otwartych warsztatów.

Na festiwalu spotkasz artystów-tki oraz trenerów-rki Fundacji Sztukmistrze. Chcesz zobaczyć, na co ich stać? Sprawdź tutaj!

Kiedy: 2.09.2023
Gdzie: „Ogródek Jordanowski” i Zamojski Dom Kultury

Kiedy: 15-17.09.2023
Gdzie: Chełmski Dom Kultury, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego 1, 22-100 Chełm

Kiedy: 24.09.2023
Gdzie: plac przed Lubartowskim Ośrodkiem Kultury, Rynek II 1, 21-100 Lubartów

Program festiwalu:
15:00-18:00 – otwarte warsztaty cyrkowe dla każdego
18:00-18:45 – „Zgubowisko” familijny spektakl nowocyrkowy
19:20-20:00 – „Szafa Show” zakręcone fireshow
20:30-21:30 – „Nana na nana” spektakl muzyczno-cyrkowy

Więcej informacji o spektaklach tutaj.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Organizatorzy:
Fundacja Sztukmistrze
Centrum Kultury w Lublinie
Zamojski Dom Kultury

Festiwal realizowany jest w ramach programu „Przestrzenie Sztuki”.

Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Taneczne Przestrzenie Sztuki działają w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Lublinie i Wrocławiu, a teatralne – w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

Zadanie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie. Więcej informacji na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/dzialalnosc/projekty-i-programy/przestrzenie-sztuki/ oraz https://nimit.pl/dzialalnosc/przestrzenie-sztuki/