Konfrontacje

Teatr Provisorium. Historia Subiektywna (1971-2021): promocja książki Jacka Brzezińskiego

19:00 - 14.10.2023 - Piwnice CK - wstęp wolny - więcej
Konfrontacje

19:00 - 14.10.2023 - wstęp wolny - więcej

50 lat Provisorium to dobra okazja, aby przypomnieć najważniejsze wydarzenia z życia jednego z najbardziej znanych, lubelskich teatrów ostatniego półwiecza.

Dodatkowo zbiega się z opublikowaniem książki „Teratr Provisorium. Historia subiektywna (1971-2021)”, napisanej przez Jacka Brzezińskiego – aktora i współtwórcy większości spektakli. Publikacja ma charakter komplementarny i dopełnia wydaną w 2019 roku książkę „Provisorium. Nieregularny dziennik z podróży” tegoż samego autora. Niech więc będzie to okazja do radosnego świętowania podczas wieczoru pełnego wspomnień i wielu zakulisowych anegdot z życia teatru, który występował na scenach niemal całego świata.

• Dwóch mężczyzn przy stole na którym leży kukła. Jeden siedzi, drugi stojąc mówi, trzyma w rękach garnek, z którego coś wyjmuje.
  • Na czarno-białym zdjęciu grupa osób w różnych kostiumach teatralnych. 10 osób stoi w tylnym rzędzie, jedna z nich trzyma w rękach gitarę. 5 osób siedzi na podłodze, kobieta siedząca centralnie ma karton z napisem „przepraszamy za usterki”.
  • Scena ze spektaklu. Trzej mężczyźni ubrani w białe marynarki i czapki ze złotym, haftowanym krzyżem, pochylają się nad leżącym na stole łysym mężczyzną, kładąc mu dłonie na twarzy.
  • Scena ze spektaklu. Młoda kobieta, blondynka, obejmuje za szyję starszego, siwego mężczyznę, który siedzi obok niej. Wokół nich rozrzucone książki.

Piwnice CK

Zespół Konfrontacji Teatralnych