Konfrontacje

Konfrontacje

19:00 - 16.10.2023 - 12/15 zł - więcej
Kup bilet

Jeden z najciekawszych hiszpańskich reżyserów Rodrigo Sorogoyen nakręcił film, który okazał się przebojem światowych festiwali i bezapelacyjnym triumfatorem hiszpańskich nagród Goya.

Vincent (Denis Ménochet) i Olga (Marina Foïs) to spokojna francuska para, która osiedliła się w jednej z galicyjskich wiosek. Wiodą tam niespieszne życie, zajmując się uprawą warzyw oraz renowacją opuszczonych domów. Codzienna sielanka ma jednak też swoje mroczne strony.
Zwłaszcza że relacje pary bohaterów z miejscowymi nie układały się nigdy tak, jak by sobie tego życzyli. Sąsiedzki konflikt z porywczymi braćmi Xanem i Lorenzo wzmaga na sile, gdy para decyduje się podjąć niepopularną w okolicy decyzję. Ku ich zaskoczeniu z pozoru nie aż tak istotna różnica zdań ma dużo większe konsekwencje, niż mogliby się tego spodziewać. Napięcie w wiosce niebezpiecznie narasta, dochodząc do momentu, z którego nie ma już odwrotu. W tym trzymającym w napięciu thrillerze, którego akcja rozgrywa się na prowincji, krytycy doszukują się powinowactw z kinem Sama Peckinpaha czy Johna Boormana. Podobnie jak po niektórych ich filmach, tak i po seansie „Bestii” rodzi się pytanie, czy życie w dużym mieście nie jest aby bezpieczniejsze.

Jeden z najciekawszych hiszpańskich reżyserów Rodrigo Sorogoyen nakręcił film, który okazał się przebojem światowych festiwali i bezapelacyjnym triumfatorem hiszpańskich nagród Goya (hiszpańskich „Oscarów”). W roli głównej wystąpił Denis Menochet, gwiazda światowego kina („Bękarty wojny”, „Peter von Kant”, „Tylko zwierzęta nie błądzą”).

Film związany z prezentacją spektaklu „Konam, bo nie umarłam jeszcze. Podwójne życie Teresy”

reżyseria: Rodrigo Sorogoyen
obsada: Dénis Menochet, Marina Foïs,Luis Zahera, Diego Anido
thriller / Hiszpania, Francja / 2022 / czas trwania: 137 min

Pragniemy przypomnieć, że w Kinie CK obowiązuje hasło „Kino, nie popcorn”, które oznacza, że stawiamy na seanse bez reklam. Godziny seansów w naszym kinie są równoznaczne z rozpoczęciem projekcji filmowej. Prosimy o punktualne przybycie. Zgodnie z regulaminem osoby spóźnione nie będą wpuszczane na seanse.

12/15 zł

Kino CK