Dla Dzieci/Festiwal/Film

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

Pracownia Sztuczka zaprasza na 10. edycję wydarzenia, po raz pierwszy jednak pod nową nazwą – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. To filmowe święto przeznaczone dla młodych widzów zagości w Kinie CK w dniach 30 września 8 października.

Najciekawsze filmy aktorskie, animacje czy dokumenty z całego świata, wyzwalające kreatywność warsztaty, inspirujące spotkania z twórcami (w tym z młodymi aktorami), rozmowy na temat seansów i… dobra zabawa – tym jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty.

Wydarzenie skierowane jest do młodej widowni. Ideą, która od samego początku – od 2005 roku – przyświeca zespołowi młodych horyzontów jest upowszechnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi.

Lubelska odsłona Festiwalu w będzie okazją do spotkań i rozmów o projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz do zapoznania się z ofertą Pracowni Sztuczka na rok szkolny 2023/24.

POKAZY OTWARTE:

30 września / sobota
godz. 9:00 – Kicia Kocia pod choinkę – zestaw filmów / 3-5 lat / bilety: 16 zł
godz. 11:00 – Szkoła Magicznych Zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka / 6-10 lat / bilety: 16 zł

1 października / niedziela
godz. 9:00 – Katak. Podwodna przygoda / 5-9 lat / bilety: 16 zł
godz. 11:00 – Dziewczyńskie historie / 9-∞ lat / bilety: 16 zł

7 października / sobota
godz. 9:00 – Mama Mu na Gwiazdkę / 4-6 lat / bilety: 16 zł
godz. 11:00 – Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu / 9-12 lat / bilety: 16 zł

8 października / niedziela
godz. 9:00 – Katak. Podwodna przygoda / 5-9 lat / bilety: 16 zł
godz. 11:00 – Sea Sparkle / 10-14 lat / bilety: 16 zł

POKAZY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH:

2 października / poniedziałek
godz. 9:00 – Zagadka Klary Muu / 5-9 lat
godz. 11:00 – Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu / 9-12 lat

3 października / wtorek
godz. 9:00 – Kicia Kocia pod choinkę / 3-5 lat
godz. 11:00 – O psie, który jeździł koleją / 6-10 lat

4 października / środa
godz. 9:00 – Katak. Podwodna przygoda / 5-9 lat
godz. 11:00 – Dziewczyńskie historie / 9-∞ lat

5 października / czwartek
godz. 9:00 – Mama Mu na Gwiazdkę / 4-6 lat
godz. 11:00 – Sea Sparkle / 10-14 lat

6 października / piątek
godz. 9:00 – Katak. Podwodna przygoda / 5-9 lat
godz. 11:00 – Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka / 6-10 lat

Festiwal odbędzie się stacjonarnie w dniach 30 września 8 — października w kinach w 20 miastach w Polsce. Następnie od 12 do 29 października program będzie dostępny online.

• Kadr przedstawia tytułową Kicię Kocię podczas zimowej zabawy – zjeżdżania na sankach razem z przyjaciółmi po stromym ośnieżonym zboczu.
  • Kadr z filmu przedstawia Lenę, główną bohaterkę filmu stojącą na plaży nad brzegiem morza, w luźnym ubraniu i z deskorolką w plecaku wpatrującą się w dal.
  • Kadr przedstawia mysz – tytułową Pati wraz z innymi zwierzętami na pokładzie statku.
  • Na zdjęciu dziewczyna razem z animowanym lisem wyglądający zza żywopłotu, w tle widok na uliczkę i kamienice.
  • Fotos przedstawia plakat filmowy – na pierwszym planie tytułowa Nelly Rapp, w zółtej kurtce z przypinką w kształcie nietoperza, w berecie na głowie i z latarką w dłoni, wokół inne postaci z filmu. W tle światło jaskini.
  • Kadr z filmu przedstawia dwie nastolatki na ławce podczas rozmowy - jedna siedzi po turecku, a druga leży podpierając się łokciami, w kapturze na głowie. W tle park, zielony plener, budynek z graffiti na ścianie.

Więcej informacji o Festiwalu.

Szczegółowe opisy filmów znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.

Bilety na seanse weekendowe w cenie 16 zł dostępne są w kasie Centrum Kultury oraz online.
Kasa CK czynna na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.
Rezerwacje dla grup za pośrednictwem formularza lub mailowo: sztuczka@ck.lublin.pl.