Przestrzenie Sztuki/Taniec

Lubelski Teatr Tańca zaprasza

Mówią że „muzyka łagodzi obyczaje”. Z naszych doświadczeń wynika, że może to robić również taniec!

• Zdjęcie przedstawia tancerkę, która znajduje się na Dworcu Kolejowym. Za nią na torach stoi pociąg.
  • Zdjecie przedstawia wnętrze Dworca kolejowego. Na środku hali trzech tancerzy wykonuje układ choreograficzny. Tłum ludzi ich obserwuje.
  • Młody mężczyzna trzyma przed soba czarna kule. Intensywnie się w nią wpatruje i krzyczy.
  • Zdjecie przedstawia młodą kobietę w czarnym sportowym ubraniu. Kobieta trzyma w jednej ręce czarną kulę. Ma szeroko otwarte usta jakby krzyczała.

W tym miesiącu zobaczymy premierowo spektakl wyłoniony do realizacji jako Premiera Kameralna w ramach otwartego konkursu Przestrzenie Sztuki Taniec. „Praca. Melancholijna opowieść w błękitnych kołnierzykach” to ciekawa zabawa formą.

Praca jest pojęciem zawierającym wiele znaczeń, od wykonywanego zawodu, poprzez dzieło, aż do codziennej praktyki radzenia sobie z faktem swojej egzystencji. Z tymi wszystkimi zagadnieniami mierzy się też muzyka bluesowa, która tworzy integralną część spektaklu.

Doświadczenie tańca, w przestrzeni innej niż scena doświadczymy podczas pokazu przygotowanego przez Fundację Nowszego Teatru i teatr Nowszy. Warszawska grupa pokaże swoją interpretację mitu o Odyseuszu, w jakże adekwatnym do tego miejscu, czyli na Dworcu Głównym PKP.

Zapraszamy także na zajęcia, które już na stałe wpisały się w nasz taneczny program, a wśród nich warsztaty improwizacji kontaktowej z Inną Aslamovą, janginizacja – czyli warsztaty ruchowe dla seniorek oraz zajęcia wzmacniające mięśnie dna miednicy, dedykowane wszystkim kobietom.

Zachęcamy również do zapoznania się z październikowym programem Centrum Ruchu. Mając na uwadze kompleksowe podejście do pracy z ciałem w harmonogramie regularnych zajęć poza wiodącą techniką tańca współczesnego proponujemy zajęcia tańca klasycznego, improwizacji, technik wspomagających, takich jak joga czy body centrum, a także Psychoterapia Tańcem i Ruchem.

• Zdjęcie przedstawia grupę seniorek podczas zajęć jogi. Panie w sportowych strojach siedzą na podłodze. Na jednej ze ścian pomieszczenia wisi lustro.
  • Zdjęcie przedstawia dzieci znajdujące się w przestronnej sali . Są ubrane na sportowo i ćwiczą.

PROGRAM:

11, 18, 25.10 / godz. 18:45
Kontakt improwizacja – warsztaty

14.10 / godz. 18:00
„Praca. Melancholijna opowieść w błękitnych kołnierzykach” [PREMIERA]

15.10 / godz. 17:00
Fundacja teatru Nowszego / Teatr Nowszy – „Odyseja”

26.10 / godz. 12:00
JAnginizacja – warsztaty taneczno-ruchowe dla kobiet 60+

27.10 / godz. 18:00
Obudź mięśnie dna miednicy – czas tylko dla kobiet

Program zajęć w ramach Centrum Ruchu jest dostępny TUTAJ