Lublin miga

Ciii… – monodram cyrkowy [PJM]

19:00 - 03.11.2023 - Sala Widowiskowa - wstęp wolny / bezpłatne wejściówki - więcej
Lublin miga

19:00 - 03.11.2023 - wstęp wolny / bezpłatne wejściówki - więcej
Kup bilet

Wciśnij przycisk pauzy w swoim codziennym zgiełku i przygotuj się na wyjątkową podróż przez najgłębsze zakamarki emocji i wyzwań, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Przedstawiamy „Ciii”, fascynujący monodram żonglerski Tomasza Piotrowskiego, który otwiera drzwi do niezwykłego świata relacji między ojcem a dzieckiem.

• Zdjęcie przedstawia mężczyznę, który znajduje się na scenie. Na podłodze leży rozłożony na części czerwony wózek dziecięcy. Mężczyzna pochyla się nad gondolą. Na szyi ma białą obręcz, w rękach trzyma biały sznur powiązanych ze sobą pieluch.
  • Mężczyzna klęczy na ziemi przed czerwonym wózkiem dziecięcym. Na szyi nosi komplet białych obręczy do żonglowania.
  • Mężczyzna znajduje się na scenie. Unosi nad głowę gondolę z dziecięcego wózka. Na scenę pada czerwone światło. Za mężczyzną unosi się czerwony dym.
  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę, który znajduje się na scenie. Stoi na przeciwko czerwonego wózka dziecięcego i żongluje.

Spektakl realizowany będzie z tłumaczeniem na polski język migowy z wykorzystaniem techniki tłumaczenia cieniowego.

„Ciii” to opowieść pełna serca, która zanurza nas w morzu uczuć, dając możliwość współodczuwania i zrozumienia z jakim trudem przeplata się codzienne życie rodziny. W takt migotania piłeczek i przelatujących przedmiotów, artysta przedstawi historię o miłości, która jest siłą napędową życia, o poświęceniu, które tkwi w każdym geście i spojrzeniu, oraz o wiecznym balansowaniu pomiędzy marzeniami, a realiami, które stają się fundamentem naszego bytu. To doświadczenie przekracza granice konwencji teatru. „Ciii” nie jest jedynie spektaklem – to zanurzenie się w morze emocji, które są uniwersalne dla każdego, kto kiedykolwiek stanął w obliczu wyzwań życiowych. To nie tylko taniec z piłeczkami, lecz taniec z samym sobą, swoimi pragnieniami, lękami i nadziejami.

Tomasz Piotrowski, mistrz żonglerki o ponad 15-letnim doświadczeniu, otwiera przed nami drzwi do swojego serca i umysłu. Dwukrotny finalista programu Mam Talent, zdobywca licznych nagród w konkursach cyrkowych, teraz staje przed nami jako artysta i storyteller. Jego monodram jest próbą skonfrontowania nas z naszymi najgłębszymi uczuciami, poprzez magiczny taniec przedmiotów, który nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Spektakl powstał w ramach Konkursu Incydent Polski 2022 i jest skierowany do widzów dorosłych, którzy pragną zanurzyć się w głębokich refleksjach nad rodzicielstwem i spełnianiem marzeń.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami.

wstęp wolny / bezpłatne wejściówki

Wejściówki