Teatr

Teatr w listopadzie

Scena Centrum Kultury w Lublinie nie pustoszeje po zakończeniu Konfrontacji Teatralnych. Przed nami szereg propozycji na jesienne wieczory z teatrem.

PROGRAM LISTOPAD 2023:

3.11 / piątek
godz. 17:00 – Teatr Panopticum: Sprawiedliwi / Sala Czarna CK / bezpłatne wejściówki [BRAK WOLNYCH MIEJSC]

godz. 19:00 – Fundacja Insideout: Ciii… Cyrkowa opowieść o rodzicielstwie – monodram żonglerski Tomasza Piotrowskiego [PJM] / Sala Widowiskowa / bezpłatne wejściówki

20.11 / poniedziałek
godz. 18:00 – Teatr Seniora: Fredro RoCK / Sala Czarna / 20/30 zł

21.11 / wtorek
godz. 18:00 – Teatr Seniora: Fredro RoCK / Sala Czarna / 20/30 zł

25.11 / sobota
godz. 19:00 – Młody Dramat: Jeszcze tu jesteś – czytanie performatywne + spotkanie / Sala Czarna / 10 zł

26.11 / niedziela
godz. 19:00 – Przestrzenie Sztuki Teatr: Premiera: Ludomir Franczak, Piotr Pękala: Atlas rzeki Wieprz / Sala Czarna / bezpłatne wejściówki

• Zdjęcie przedstawia grupę seniorów. Kobiety są ubrane w długie sukienki, natomiast mężczyzna, który stoi na środku ma na sobie kostium pirata i celuje z pistoletu.
  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę, który znajduje się na scenie. Stoi na przeciwko czerwonego wózka dziecięcego i żongluje.

Już 3 listopada zobaczymy dwa wyjątkowe spektakle. Teatr Panopticum zaprezentuje sztukę „Sprawiedliwi”, która opowiada o relacjach polsko-żydowskich podczas II Wojny Światowej oraz cierpieniu polskich Żydów i Polaków związanych z Lublinem. Spektakl stanowi adaptację sztuki teatralnej „Wielcy Sprawiedliwi” Henryka Cioczka, polskiego lekarza pochodzącego z Lublina. Druga pozycja to monodram żonglerski mistrza Tomasza Piotrowskiego zatytułowany „Ciii… Cyrkowa opowieść o rodzicielstwie”. Spektakl otwiera drzwi do niezwykłego świata relacji między ojcem a dzieckiem.
Na scenie Sali Czarnej ponownie zobaczymy spektakl w reżyserii Michała Zgieta pt. „Fredro RoCK”. To jedyna w swoim rodzaju kompilacja najciekawszych tekstów polskiego mistrza komedii – Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Seniora, w rytm klasycznych rockowych hitów!
Przed nami też druga odsłona cyklu czytań scenicznych „Młody Dramat”, gdzie reżyserzy młodego pokolenia zaprezentują na scenie najnowsze teksty polskich dramaturgów. Tym razem aktorzy wezmą na warsztat tekst pt. „Jeszcze tu jesteś” Maliny Prześlugi, a całość wyreżyserował Maciej Gorczyński. Po czytaniu zapraszamy na spotkanie z autorką sztuki i realizatorami, które poprowadzi Dominik Gac.
Teatralny listopad zamkniemy premierą zrealizowaną w ramach otwartego konkursu – open call Przestrzeni Sztuki Teatr. Ludomir Franczak i Piotr Pękala zaprezentują „Atlas rzeki Wieprz”. Wsłuchamy się w istniejący poza czasem nurt zdarzeń, historii i doświadczeń, którego archetyp niesie ze sobą rzeka Wieprz.

BILETY:

Dostępne w kasie CK oraz online.

Kasa CK jest czynna na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

tel. 81 466 61 40 oraz 728 474 209