17. Lubelski Festiwal Filmowy

10:00 - 25.11.2023 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
17. Lubelski Festiwal Filmowy

10:00 - 25.11.2023 - wstęp wolny - więcej

Konkurs filmów dla dzieci powyżej 4 roku życia. Biorą w nim udział produkcje animowane wykonane różnymi technikami, które podchodzą do młodego widza poważnie, będąc jednocześnie świetną rozrywką.

Tygrys, reż. Julia Ocker (Niemcy) 2022, 4’, 4+
Tygrys ma wykonać brawurową sztuczkę cyrkową, ale jest zbyt przestraszony. Film prezentowany m.in. na MFFK Flickerfest. Polska premiera.

Łania, reż. Helen Louise Woolston, John Francis Quirk (Wielka Brytania) 2023, 4’, 4+
Inspirowana gaelickim folklorem opowieść o dziewczynce, która trafia do mitycznego świata. Film prezentowany m.in. na MFF StopTrik. Polska premiera.

Bajka o początku, reż. Karolina Gołębiowska (Polska) 2023, 9’, 4+
Rex jest osobnikiem o wyjątkowo krótkich rączkach. To właśnie one stają się obiektem kpin i żartów, przyczyną nieszczęść, porażek i poczucia odrzucenia. Do czasu! Film prezentowany m.in. na KFDF „Młodzi i film”.

Papirola, reż. Fabián Molinaro (Hiszpania) 2022, 7’, 4+
Nico, 8-letni energiczny chłopiec, który potrafi składać papier w mistrzowski sposób, przygotowuje się do podróży, która zmieni jego życie. Film prezentowany m.in. na MFFK Flickerfest.

Puszki, reż. Jaka Ivanc (Słowenia) 2021, 11’, 4+
Puszki mają poważną obsesje na punkcie swoich ulubionych owoców. Kiedy kończą się zapasy i zbliża się głód, muszą udać się na wyprawę przez mroczny las. Film nagrodzony m.in. na EFFA Balkanima.

Tuż po projekcji zapraszamy na warsztaty, które będą świetną inspiracją do odkrywania nowych sposobów rodzinnego spędzania czasu. Zajęcia poprowadzi Justyna Czarnota.

Justyna Czarnota – pedagożka teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie do 2022 roku kierowała Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.
Filmy w wersji z polską lektorką.
Zajęcia w języku polskim.

Kino CK

Kinoteatr Projekt