Dla Dzieci/Film/Warsztaty

Pracownia Sztuczka zaprasza

Przełom listopada i grudnia z Pracownią Sztuczka to szereg propozycji dla małych i dużych!

Liście już prawie opadły z drzew, ale energia zespołu Sztuczki nie opada! Przed nami wyjątkowa ostatnia niedziela miesiąca z seansami filmowymi i pierwszym bazarkiem dzieci.

W ramach Kina Sztuczka zobaczymy dwa filmy. Pierwszy z nich to animacja pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy” (7+), którego bohaterami jest para niezbyt lubiących się kuzynów. Jednak gdy dzieci poznają gang gadających psów, pojawia się szansa, by to zmienić… Kolejny seans to komediowa „Dzika banda” (10+), którą tworzy czworo 12-letnich uczniów. Ekipa nastolatków podejmuje szaloną decyzję o podpaleniu fabryki, która od lat zanieczyszcza ich rzekę. Jak potoczą się dalsze losy tej paczki?

Kiedy filmowe emocje już opadną, zapraszamy do udziału w pierwszym Bazarku dzieci w Centrum Kultury w Lublinie! To nie lada gratka dla łowców okazji i kolekcjonerów niepowtarzalnych dziecięcych gadżetów. Jeśli chcecie nabyć unikatowe zabawki i akcesoria w preferencyjnych cenach, koniecznie zajrzyjcie do korytarza Galerii Sztuczki! Z kolei wszyscy, którzy chcieliby wystawić swoje przedmioty na sprzedaż lub wymianę, powinni zgłosić się do Pracowni Sztuczka w terminie do 24 listopada.

PROGRAM:

26 listopada / niedziela

godz. 10:00 – Kino Sztuczka: Jakub, Mimmi i gadające psy [7+] / Kino CK / 16/26 zł
godz. 12:00 – Kino Sztuczka: Dzika banda [10+] / Kino CK / 16/26 zł
godz. 12:00-16:00 – Bazarek dzieci – kup lub sprzedaj używane zabawki i ubrania / wstęp wolny / zapisy dla wystawców do 24.11

4, 6, 7, 8 grudnia / poniedziałek, środa, czwartek, piątek
godz. 9:00 – Sztuczki grudniowe: skrzaty, gnomy, krasnale – warsztaty dla grup przedszkolnych / zapisy do 24.11 / 20 zł
godz. 12:00 – Sztuczki grudniowe: Jak ocalić smoka – film + warsztaty dla grup szkolnych / zapisy do 24.11 / 20 zł

8 grudnia / piątek
godz. 18:00 – Kurs na rodziców z patentem: Helikopterowi rodzice – warsztaty / zapisy / 30 zł

• Kadr z filmu. Dziewczynka siedzi na podłodze w pokoju. Na przeciwko niej stoi mały, zielony smok i się w nią wpatruje. Z tyłu stoi chłopiec w czerwone koszuli i niebieskiej bluzie.

W grudniu zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne na na Sztuczki grudniowe, czyli warsztaty oraz seanse filmowe połączone z zajęciami manualnymi.
Skrzaty, gnomy, krasnale to zajęcia, podczas których przedszkolaki poznają legendy o tych małych stworkach, a także stworzą swojego własnego opiekuna skrzata z naturalnych materiałów. Z kolei ich nieco starsi koledzy zobaczą film pt. „Jak ocalić smoka”, połączony z warsztatami, gdzie stworzą dekoracyjnego smoka w formie łańcucha dobra. W programie znalazł się także Kurs na rodziców z patentem: Helikopterowi rodzice. To warsztaty przełamujące kulturę strachu o dziecko.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Bilety na seanse dostępne są w kasie CK oraz online.
Zapisy dla wystawców na bazarku oraz na zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych prowadzone są do 24 listopada pod adresem: sztuczka.ck@gmail.com.
Zapisy na kurs dla rodziców z patentem prowadzone są do 24 listopada za pomocą tego formularza.