17. Lubelski Festiwal Filmowy

14:00 - 18.11.2023 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
17. Lubelski Festiwal Filmowy

14:00 - 18.11.2023 - wstęp wolny - więcej

Versus to nowy format poświęcony ekranizacjom znanych dzieł literatury. Z okazji Roku Fredry wybraliśmy dwie filmowe wersje „Zemsty”.

Filmy wyświetlimy jeden po drugim, a następnie przeprowadzimy dyskusję, w której porównamy obie produkcje pod różnymi względami. Będzie to jeden pokaz z 10-minutową przerwą.

Zemsta, reż. Bohdan Korzeniewski, Antoni Bohdziewicz, Polska, 1956, 93’, 12+
Dwaj skłóceni ze sobą sąsiedzi, Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek toczą ze sobą bój o mur graniczny. Nie są świadomi, że ich podopieczni, Wacław i Klara, są w sobie zakochani. W rolach głównych występują: Jan Kurnakowicz, Beata Tyszkiewicz, Jacek Woszczerowicz, Ryszard Barycz, Danuta Szaflarska i Tadeusz Kondrat.

Zemsta, reż. Andrzej Wajda, Polska, 2002, 100’, 12+
Dwaj skłóceni ze sobą sąsiedzi, Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek toczą ze sobą bój o mur graniczny. Nie są świadomi, że ich podopieczni, Wacław i Klara, są w sobie zakochani. W rolach głównych występują: Janusz Gajos, Agata Buzek, Andrzej Seweryn, Rafał Królikowski, Katarzyna Figura i Roman Polański.

Kino CK

Kinoteatr Projekt