Demakijaż - Festiwal Sztuki Kobiet

13:00 - 09.12.2023 - Kino CK - wstęp wolny - więcej
Demakijaż - Festiwal Sztuki Kobiet

13:00 - 09.12.2023 - wstęp wolny - więcej

Międzynarodowy konkurs na najlepszy krótki metraż reżyserowany przez kobiety i osoby z doświadczeniem kobiecości, dotykający problematyki związanej z szeroko rozumianą kobiecością.

To także przestrzeń sieciująca twórczynie, widzki oraz producentki branży filmowej.

LIVE (reż. Mara Tamkovich, Polska, 13:00)
Pokojowa demonstracja w Mińsku, upamiętniająca pobitego na śmierć Ramana Bandarenkę, zostaje brutalnie spacyfikowana przez milicję. Świat dowiaduje się o tym dzięki transmisji dziennikarek niezależnej białoruskiej telewizji, które jako jedyne przekazują na żywo informacje o przebiegu wydarzeń. Film inspirowany prawdziwą historią Kateriny Bakhvalovej i Darii Chultsovej z BELSAT TV.

Co raz to na zawsze (reż. Katarzyna Bińko, Polska, 3:37)
Historia młodej dziewczyny, z którą może identyfikować się (prawie) każda kobieta. Patrząc oczami bohaterki, przeżywamy jeden dzień, który zmienił jej życie na zawsze.

Nie mów tak do mnie (reż. Hanna Kilińska, Polska, 24:35)
Tina i Julian są uzdolnionym mu­zycznie rodzeństwem. Przygotowują się do koncertu, który ma odmienić ich los. Na drodze do sukcesu stają jednak strach, uzależnienie i konflikty, które powinny były zostać rozwiązane już dawno temu. Tina musi podjąć najtrudniejszą decyzję swojego życia.

Text me when You get home (reż. Zofia Urbanek, Polska, 4:53)
Krótka historia o samotnych powrotach do domu.

Kiedy obróci się dom (reż. Maria Ornaf, Polska, 28:53)
Trzynastoletnia Ewa żyje w szpagacie emocjonalnym pomiędzy dwoma rodzinami: biologiczną i adopcyjną. Żeby zamknąć w sobie pierwszy dom, musi wymazać przeszłość i zatrzeć traumatyczne wspomnienia. Oczyszczenie pamięci daje przestrzeń na nowy początek.

Aż do szpiku kości (reż. Ewelina Duffy, Polska, 1:30)
„Aż do szpiku kości” jest metaforycznym przedstawieniem wewnętrznej autodestrukcji i ciągłej walki z własną naturą.

Urodziny (reż. Marianna Korman, Polska, 28:58)
Film opowiada historię tancerki, która musiała porzucić swoją pasję, aby zająć się cierpiącą na zespół Retta córeczką Karoliną. Kobieta dzielnie pokonuje przeciwności życia codziennego, co potęguję jej więź z dzieckiem. W konsekwencji tego, głównej bohaterce coraz bardziej doskwiera samotność i silna tęsknota, która buduje w niej nadzieję na to, że jeszcze będzie jak kiedyś.

Kino CK

Camera Femina