Art Space rozumiany jest jako sfera będąca studium performancu, jego form i znaczeń.
Punktem wyjścia dla projektów zgromadzonych w Piwnicach Centrum Kultury w Lublinie jest ruchowe doświadczenie performatywne, obejmujące szerokie spektrum możliwości przenikania tańca i performance, zarówno ruch jak i obraz, obiekty, dźwięk, narrację, możliwość interakcji. W realizacji pojawią się zarówno performance taneczne z udziałem performerów na żywo jak też performance audio / wideo instalacje.
W ramach otwartego konkursu na projekt artystyczny Art Space zostały wybrane do realizacji projekty: Aleksandry Nowakowskiej „SPEECHLESS”, Agnieszki Sikorskiej „DIVE IN” oraz Filipa Kijowskiego „A peekaboo into Gravity”.
PROGRAM:
Aleksandra Nowakowska – „SPEECHLESS”
Agnieszka Sikorska – „DIVE IN”
Filip Kijowski – „A peekaboo into Gravity”
Viktoria Baltser i Inna Aslamova – „Złapani”
Vika Kolediuk – „Salon urody”
Stanisław Warchoł – „Two Mono”
Alesia Seraya – „Słucham cię”
Uladzimir Maliukou – „Myśli Złe”
Sergey Poyarkov (on-line process art) „Punkt widzenia…”
Aleksandra Nowakowska: Speechless
Całość wykorzystuje ciało w ruchu i głos ciała w minimalnej i maksymalnej skali. Drobne elementy jak westchnienia, oddech, pomruki, nieartykułowane dźwięki, chichot itp. stanowić będą części składowe, na których bazować będą dalsze fragmenty spektaklu. Kolejne multiplikacje tych składowych i coraz mocniejsze wychodzenie w przestrzeń będzie eksplorować relację głos-ciało. Partytury przygotowano we współpracy z muzykiem i akustykiem Teatru Barakah w Krakowie – Piotrem Korzeniakiem.
Agnieszka Sikorska: DIVE IN
To mój osobisty ukłon w stronę planety. Poprzez tę pracę pragnę zbadać nasze wzajemne połączenie, zwrócić uwagę na wpływ naszych działań oraz dać chwilę docenienia temu, co jeszcze mamy. Praca miesza jakości, bawi się znaczeniami oraz nastrojem aby wpłynąć na emocje widza i w lekki sposób zaprosić go do włączenia się w proponowaną refleksję. Głównym fundamentem dla ruchowych poszukiwań i kreacji było zapoznanie się z praktykami oddechowymi nurków dziedziny free diving oraz idące za nimi ich głębokie połączenie z podwodnym światem.
Filip Kijowski: A peekaboo into Gravity / Zabawa w chowanego z grawitacją
W performansie będę stał na książkach, wczuwają się w swój osobisty „mały taniec”. Po uziemieniu i nabraniu zaufania do instalacji wykonuję serię powtarzających i rozwijających się w czasie gestów. Gesty są poszerzeniem tego co już – czyli choreograficznym rozwojem impulsów „małego tańca”. Performans na celu ma znacząco zmienić stosunek i relację mojego ciała z grawitacją. Stojąc, odnajduje się w zawieszeniu, między upadkiem a jego powstrzymaniem.
Stanisław Warchoł: Mono
Często postrzegamy muzykę jako część atmosfery lub coś w tle. Kiedy muzyk jest na scenie, łatwo jest skupić uwagę na czymkolwiek innym. Ale co by było, gdyby muzyk grał bezpośrednio dla Ciebie? Performance procesu „Two Monos” to wyjątkowe przeżycie pozwalające zanurzyć się w wewnętrznym świecie muzyka.
Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu jest Centrum Kultury w Lublinie.
Ceny biletów
Kasa Centrum Kultury
Aktualne godziny pracy kasy znajdują się w zakładce Kontakt.
tel: 81 466 61 40
oraz: 728 474 209
Kontakt mailowy:
kasa@ck.lublin.pl
Bilety dostępne także online
Miejsce
Kontakt
e-mail: taniec@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 46